Osiedle Nowy Nikiszowiec. Dzisiaj zostanie opublikowana lista najemców

Kto dostał mieszkanie na Nowym Nikiszowcu? Dzisiaj, 14 czerwca będzie wiadomo! Do godz. 16 zostanie opublikowana Ostateczna Lista Najemców.

Nowy Nikiszowiec

Ostateczna Lista Najemców będzie opublikowana dzisiaj, 14 czerwca w formie zanonimizowanej. Ci, którzy składali wnioski, będą mogli sprawdzić czy dostali mieszanie na Nowym Nikiszowcu, odnajdując swój numer wniosku na liście. – Jeśli odnajdziecie swój numer wniosku na liście, otrzymacie od nas mailem swój własny login i hasło do cyfrowego systemu oceny mieszkań. Dlaczego cyfrowego? Oczywiście dlatego, że chcecie jak najszybciej dostać klucze! A ten system przyspiesza cały proces zasiedlenia co najmniej o kilka miesięcy! – informują przedstawiciele PFR Nieruchomości.

Jak to działa?

Na początku trzeba zaznaczyć w panelu, które cechy mieszkania są dla nas najważniejsze. np. dwustronny układ, ogródek, etc.). System sam ułoży wszystkie mieszkania (tj. ten typ mieszkań, o który wnioskowałeś, np. M2) w kolejności zgodnej z tymi kryteriami: na początku te mieszkania, które spełniają nasze kryteria, a na końcu - te, które ich nie spełniają w ogóle.

Jeśli więc na przykład złożyliśmy wniosek o mieszkanie 2-pokojowe, zostaną one ułożone według cech, które zaznaczyliśmy jako najważniejsze dla nas. Na początku listy znajda się więc mieszkania, która prawdopodobnie spodobają nam się najbardziej, a na końcu te, które będą się nam podobały najmniej. Jeśli zgadamy się z wyborem PFR, możemy kliknąć przycisk „AKCEPTUJĘ”, jeśli nie, możemy samodzielnie zmienić kolejność mieszkań na liście. Trzeba je ułożyć w taki sposób, żeby na początku znajdowały się mieszkania, które podobają nam się najbardziej i których cenę czynsz + opłata eksploatacyjna) akceptujemy.

– Kiedy już się spotkamy na osiedlu, nie będziemy w stanie pokazać Ci wszystkich 236 mieszkań 2 pokojowych. Gdyby 513 rodzin chciało obejrzeć wszystkie 513 mieszkań, trwałoby to kilka miesięcy - a chcemy Ci jak najszybciej wręczyć klucze! Nadal jesteśmy też zobligowani do przestrzegania przepisów bezpieczeństwa epidemiologicznego. Dlatego pierwszy etap wyboru mieszkania odbywa się przez internet. Na osiedlu obejrzysz 3 mieszkania i podejmiesz decyzję, na które z nich chcesz podpisać umowę najmu – informuje PFR Nieruchomości.

Ci, którym przyznano mieszkanie, muszą pamiętać, że samorząd lokalny przyznał punktu za kryteria społeczne 513 rodzinom. Te osoby, które dostały najwięcej punktów, są na początku listy, wobec czego mają więc prawo wybierać mieszkania jako pierwsze.

PFR Nieruchomości jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 17. Można dzwonić pod numer 22 703 43 49 lub napisać maila na: mieszkanieplus@mplus.pl

fot. Katarzyna Pachelska

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon