Oskar Ciupek z Katowic Mistrzem Polski Dzieci do lat 6 w szachach! Wygrał zawody w cuglach

Taki mały, a umysł ma jak brzytwa! Oskar Ciupek z Katowic Podlesia zwyciężył w Mistrzostwach Polski Dzieci do lat 6 w Szachach.

Jeszcze chodzi do przedszkola, a już wymiata w szachy. 6-letni, urodzony w 2015 r., Oskar Ciupek, zawodnik klubu UKS 21 Podlesie, czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 21 w Katowicach, został Mistrzem Polski Dzieci do lat 6 w Szachach, rozegranych od 6 do 10 czerwca w Poroninie.

W dodatku Oskar wygrał te zawody w cuglach! Na dystansie dziewięciu rund zdobył 8 punktów, wyprzedzając najgroźniejszych rywali aż o półtora punktu.

Warto dodać, że mimo młodego wieku Oskar jest już doświadczonym zawodnikiem, w turniejach szachowych startuje od kilku lat. Obecnie ma III kategorię szachową, a jego ranking osiągnął poziom 1600 punktów.

Katowice od lat są wiodącym ośrodkiem polskich szachów. Klub Wasko Hetman GKS Katowice jest 10-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski, a jego barw bronią światowej sławy arcymistrzowie, tacy jak: