Ostatni dzwonek, by zgłosić propozycję do Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu

Piątek (28 kwietnia) to ostatni dzień naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu miasta Katowice. By ułatwić ich zgłaszanie wydłużono do wieczora godziny działania Punktu Konsultacyjnego. W tym roku do podziału jest 20 mln zł.

fot. KAW
Skwer Koszycki

To już ostatni dzwonek, by zgłosić propozycję do Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu miasta Katowice. Termin, w którym można to uczynić mija właśnie dziś, w piątek 28 kwietnia. Wnioski do Zielonego Budżetu należy zgłaszać za pomocą elektronicznego formularza, który dostępny jest na stronie internetowej bo.katowice.eu. Tam również znajduje się generator wniosków do BO. Wnioski do BO można ponadto zgłaszać przez ePUAP, drogą mailową na adres wnioskiBO@katowice.eu oraz osobiście w Punkcie Konsultacyjnym BO, który mieści się w budynku Urzędu Miasta przy Rynek 13 (pok. 205). Jego działalność specjalnie dzisiaj wydłużono do godz. 19.

- W poprzednich edycjach, znaczna część wniosków była zgłaszana w ostatnich dniach naboru, a nawet godzinach. W ubiegłym roku, w ciągu czterech ostatnich dni naboru wniosków mieszkańcy zgłosili 234 projekty z czego ponad 100 zostało zgłoszonych w dniu jego zamknięcia –mówi Justyna Buchalik naczelnik wydziału komunikacji społecznej katowickiego ratusza.

Jak wyliczają urzędnicy, do godzin porannych, 25 kwietnia wpłynęło łącznie 146 wniosków, z czego 80 to propozycje do Zielonego Budżetu. Najwięcej, po 8, wpłynęło z dzielnic: Załęska Hałda – Brynów cz. Zachodnia, Szopienice-Burowiec oraz Załęże. Natomiast 7 wniosków ma charakter ogólnomiejski. Do Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 66 wniosków w tym 5 ogólnomiejskich. Najwięcej zadań lokalnych jest z Bogucic - 6, po 5 mają: Murcki, Janów-Nikiszowiec oraz Załęska Hałda – Brynów cz. Zachodnia.

Urząd Miasta przypomina, że po raz pierwszy wnioskodawcy przy tworzeniu projektów mogą wykorzystać informacje zebrane w ramach Dzielnicowej Giełdy Pomysłów. W pakiecie informacji dla każdej z 22 dzielnic przygotowano: wykaz opracowanych pomysłów mieszkańców (z podziałem na pomysły ze wskazaną lokalizacją i bez wskazanej lokalizacji), wykaz projektów poddanych pod głosowanie wraz z zadaniami wybranymi do realizacji z każdej edycji BO oraz zestawienie zadań inwestycyjnych i remontowych planowanych do zrealizowania w 2023 roku.

W sumie, w ramach tegorocznej, 10. edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy będą decydowali o podziale ponad 20 mln zł z budżetu miasta z czego 3 mln zł stanowią środki na zadania z Zielonego Budżetu. Łączny bilans wszystkich dotychczasowych edycji BO to 1140 projektów za ponad 145 mln zł.

Katowickie Centrum Onkologii

Może Cię zainteresować:

Katowickie Centrum Onkologii największym zwycięzcą Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2022

Katowice

Może Cię zainteresować:

A co ty byś zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego? Do podziału 5 mln zł

Autor: Michał Wroński

15/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....

Pomiar wykazał 211 km/h

Za bardzo się spieszył na Chorzowskiej

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

273001524 876752719862783 6297006024880544547 n

Siatkarze wciąż na granicy. Przed GKS-em nerwowe tygodnie

Protest kato pro

Strajk Kobiet pod Archikatedrą. Ksiądz wyszedł...

Swiatynia petrycha park slaski

W Parku Śląskim trwają trzy inwestycje za ponad...