Otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

Długo na to czekaliśmy! Dzisiaj na Stadionie Śląskim rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Wydarzenie odbywa się z udziałem publiczności.

W Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 bierze udział blisko 400 zawodników reprezentujących siedem krajów. Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym możemy oglądać najlepszych lekkoatletów z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Na kilka dni przed wydarzeniem z zawodów wycofała się Ukraina, ze względu na wykryte wśród zawodników przypadki COVID19.

„Czekają nas wielkie emocje i co najważniejsze, impreza odbywa się z udziałem publiczności”

Zawody oficjalnie otwarli: marszałek Jakub Chełstowski, wojewoda Jarosław Wieczorek i p.o. prezydenta European Athletics Dobromir Karamarinow.

- Mistrzostwa Świata w Sztafetach, które organizowaliśmy na początku maja, zostały bardzo dobrze ocenione przez światową federację lekkoatletyczną. Udowodniliśmy, że w czasie pandemii można organizować wydarzenia utrzymując najwyższy poziom bezpieczeństwa. W pewnym sensie też pokazujemy sportowy charakter. Mimo niedogodności, a takie sprowadził przecież za sobą koronawirus, podjęliśmy rękawicę i dziś jesteśmy gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy, Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Województwo Śląskie przez dwa będzie gościło ścisłą czołówkę Królowej Sportu. To przedsmak igrzysk w Tokio. Czekają nas wielkie emocje i co najważniejsze, impreza odbywa się z udziałem publiczności – mówi marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 30.03.2021 WSTĘP DARMOWY

• Wstęp na trybuny od 11:30

• Początek wydarzenia - 13:00

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon