Otwarcie Ogrodu Świateł w Legendii opóźnione. Kiedy będzie można skorzystać z nowej atrakcji - wyjaśniamy

Ogród Świateł Lampa Aladyna w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku miał być otwarty jeszcze w październiku. Okazuje się jednak, że nie będzie. Sprawdźcie nowy termin otwarcia tej nowej atrakcji.

Ogród Świateł Lampa Aladyna to atrakcja, jaką na tegoroczną jesień i zimę, niejako na przedłużenie tradycyjnego sezonu, zaplanowano w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku w Parku Śląskim w Chorzowie.

Instalacje świetlne, multimedialne, pokazy laserowe

Na świeżym powietrzu, w otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora, czekać będzie na zwiedzających kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video mappingi. Legendia zmieni się w ogród jak z bajkowego Bliskiego Wschodu.

Zwiedzający, krocząc przez kolejne etapy historii Aladyna, będą mogli podziwiać ogromne instalacje świetlne przedstawiające przygody bohatera z Dżinem, z piękną Jasminą, czy spotkać gwardię ogromnych strażników Sułtana, stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego oraz odwiedzić 12-metrową Jaskinię Cudów w kształcie węża.

Szerzej o nowej atrakcji pisaliśmy pod koniec września: Ogromne instalacje świetlne w Legendii Wesołym Miasteczku. To Ogród Świateł, który był hitem w Krakowie

Podczas zwiedzania wystawy dostępnych będzie wiele z dotychczasowych zjeżdżalni, karuzeli i innych atrakcji Legendii, takich jak Jama Bazyliszka z rura parkiem, Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake Expedition, Royal Ballroom oraz wybrane atrakcje dziecięce.

Otwarcie Ogrodu Świateł Lampa Aladyna później niż zakładano

Otwarcie Ogrodu Świateł było planowane na piątek 29 października 2021 r. Jednak organizator atrakcji poinformował, że tego dnia nie jest w stanie zaprosić gości. Podano nową datę otwarcia. Okazuje się, że będzie dokładnie tydzień później, bo w piątek 5 listopada 2021 r.

Co ciekawe, to nie będzie jedyna świetlna atrakcja na Śląsku tej jesieni i zimy. W Zabrzu szykują coś podobnego - Park Miliona Świateł. Szczegóły: Park Miliona Świateł w Zabrzu. Sprawdź, jakie będą atrakcje

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon