Owocna szychta w „Kopalni Start-upów”. Znamy zwycięskie projekty

Pierwsza edycja konkursu na najlepszy katowicki start-up „Kopalnia Start-upów” już za nami. Zwycięzcy otrzymali do podziału nagrody finansowe oraz pakiety biur w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink o łącznej puli 330 tysięcy złotych – zwyciężył MASKUP. Sprawdź jakie projekty zwyciężyły!

Katowice Kopalnia Start-upów 2021: Znamy zwycięskie projekty

Za nami pierwsza edycja konkursu „Kopalnia Start-upów”. W finale zaprezentowało się przed jurorami 5 najlepszych projektów wyłonionych dwa miesiące temu w Demo Day.

- Zwycięzcom serdecznie gratuluję! Zarówno odwagi, jak i chęci podzielenia się swoimi pomysłami, zaangażowania w cały proces konkursowy, pracę z mentorami i przygotowanie półfinałowych i finałowych prezentacji, a przede wszystkim gratuluję świetnych pomysłów. – mówi Marcin Krupa, Prezydenta Miasta Katowice. – Wierzę, że nagroda finansowa pomoże w udanych wdrożeniach, którym będziemy się przyglądać z bliska. Trójka laureatów otrzymała swoje biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. To dwa lata spokoju i możliwość funkcjonowania w dogodnej przestrzeni biurowej oraz pomoc specjalistów, partnerów inkubatora, pozwalające na sukcesywny rozwój projektu i skalowanie wdrożeń z Katowic na globalne rynki – dodaje.

Po ostatecznych prezentacjach, które składały się z elevator speech i dyskusji z jurorami czołowa trójka przedstawia się następująco:

  1. MASKUP
  2. THERAPY CAVE
  3. HEALTHLY

Przypomnijmy, że laureaci zostali wybrani spośród 49 projektów, które stanęły w szranki na początku marca. Najpierw znaleźli się w najlepszej dziesiątce, a potem prezentacje w Demo Day dały im przepustkę do finału. Na zwycięzców czekała nagroda w wysokości 150 tysięcy złotych, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Rawa.Ink. Drugie miejsce to nagroda 100 tysięcy złotych, a trzecia 80 tysięcy złotych.

- Teraz skupiamy się na ewaluacji tej edycji konkursu. Wspólnie z ekspertami, którzy towarzyszyli całemu procesowi konkursowemu, zastanowimy się, co jeszcze można udoskonalić, bo już w przyszłym roku kolejna odsłona „Kopani Start-upów”. Liczymy, że stworzymy silną markę, a sam konkurs będzie bodźcem dla osób chcących pokazać już zaawanoswane pomysły, a przede wszystkim impulsem do powstawania nowych zespołów start-upowych w naszym mieście – zapewnia Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów UM Katowice.

Przed nami jeszcze dwie edycje „Kopalni Start-upów”

Organizatorzy zapowiadają, że na pewno odbędą się jeszcze dwie edycje konkursu. Do katowickich start-upów trafi w ten sposób łącznie 1 milion złotych, które mają pomóc w rozwoju młodych, wysoko technologicznych firm. Jak informuje Urząd Miasta w Katowicach, to wszystko jest efetem „Umowy z mieszkańcami” zaproponowanej przez Prezydenta Marcina Krupę.

Konkurs w założeniu ma stymulować środowisko innowatorów w naszym mieście. W całym procesie konkursowym uczestnicy zetknęli się z Zespołem Oceniającym liczącym 20 praktyków biznesu, mentorów, przedstawicieli samorządu gospodarczego i zrzeszeń przedsiębiorców, menadżerów inkubacji i specjalistów od zarządzania innowacyjnymi projektami i zespołami.

Więcej szczegółów dotyczących samego konkursu można cały czas znaleźć na stronie internetowej kopalniastartupow.katowice.eu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon