Parking na Tylnej Mariackiej dostępny za darmo. "Okazja do przetestowania systemu osobiście"

Automatyczny parking na Tylnej Mariackiej w Katowicach zostanie udostępniony kierowcom za darmo. - To okazja (...) do przetestowania systemu osobiście - informuje magistrat. "Okazja" potrwa kilkanaście dni. Później będzie trzeba zapłacić.

Automatyczny parking na ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach ma ponad 110 metrów długości i składa się z 20 modułów, które mieszczą w sumie 240 samochodów. Mogą tam parkować pojazdy, których masa nie przekracza 2,5 tony, a wymiary pięciu metrów długości, dwóch metrów szerokości i dwóch metrów wysokości.

Na inwestycję wydano prawie 23 mln złotych. To oznacza, że koszt wybudowania jednego miejsca parkingowego przekroczył 95 tys. złotych. Skoro jesteśmy przy cenach, to będą one wyższe niż w Strefie Płatnego Parkowania. Godzina postoju to sześć złotych dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca lub dwanaście złotych dla pozostałych użytkowników.

Na pocieszenie: od 13 do 30 listopada z automatcznego automatycznego parkingu będzie można skorzystać za darmo. - To okazja (...) do przetestowania systemu osobiście - informuje Urząd Miasta Katowice.

Część miejsc w maszynach parkingowych ma zostać wynajęta okolicznym przedsiębiorcom.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon