Piano-Tężnia, Zalewski, Miuosh. Sprawdź, co w weekend będzie grane w Katowicach

Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń muzycznych w Katowicach, które odbędą się od 15 do 18 lipca 2021 roku.

Zdjęcie ilustracyjne
Koncert

Muzyczny weekend zacznie się już w … czwartek. 15 lipca w ramach trasy „Lato w Plenerze” na scenie Dziedzińca Fabryki Porcelany o godzinie 20 pojawią się Avi x Louis Villain. Wykonawcy mają za sobą świetne tygodnie - ostatnia płyta duetu tworzącego kompozycje z pogranicza hip hopu i muzyki alternatywnej na początku lipca pokryła się złotem. Dzień później fani rapu również znajdą coś dla siebie – na scenę Dziedzińca zawita ReTo. Start o godz. 20.

"Letnie Brzmienia" z Zalewskim i Miuoshem

Od piątku w Hali Parkowej przy ul. Kościuszki w Katowicach koncerty „Letniego brzmienia”. Tego dnia przed publicznością zaprezentuje się doskonale znany śląski artysta muzyczny Miuosh. Dzień później estradę przejmie Krzysztof Zalewski, który nie tak dawno został ogłoszony dyrektorem artystycznym wrześniowego koncertu na 50-lecie hali widowiskowo-sportowej „Spodek”. Oba koncerty rozpoczną się o 20.

Piano-Tężnia w parku Zadole

W niedzielę 18 lipca od 18:30 kolejna część Piano-Tężnia Festiwalu odbywającego się w parku Zadole. Z amfiteatru popłyną dźwięki recitalu największych arcydzieł pianistyki w historii muzyki. Na scenie wystąpią Maria Gorajska & Krzysztof Gorajski. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć również udział w warsztatach wokalnych „oddychanie przez śpiewanie” wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Wstęp na to wydarzenie organizowane przez MDK Ligota jest bezpłatny.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon