Pierwsze w Polsce personalizowane audiobooki powstają na Śląsku

Personalizowane słuchowiska to absolutna nowość wśród propozycji prezentów dla dzieci. Audiobooki tego typu produkuje jako pierwsza w Polsce firma Słuchajki.pl. Idea powstała w Bytomiu, a pomysłodawcy przyznają, że zgodnie z ich rozeznaniem personalizowane słuchowiska nie są produkowane nigdzie indziej na świecie.

Grafika 1 1140x640

W Słuchajkach powstają baśnie, których bohaterami stają się konkretne dzieci, zgodnie z życzeniem klienta. Na stronie www.sluchajki.pl można zapoznać się z ofertą proponowanych audiobooków. Znajdziemy tam bardziej klasyczne historie o królewnie i rycerzu, ale też współczesne bajki poruszające temat ekologii czy urodzin spędzanych w zoo. Twórcy Słuchajek dogrywają do stworzonych przez siebie historii odpowiednie fragmenty, pisane na zamówienie. Dzięki temu w treść audiobooka wplatane jest imię konkretnego dziecka, opis jego rodziny, szczególnych zainteresowań czy upodobań.

pendrajw sluchajki.pl

Twórcy o personalizowanych audiobookach

Słuchajki są projektem współtworzonym przez troje Bytomian, których połączyła wspólna pasja.

- Tworzenie personalizowanych audiobooków od dawna było moim marzeniem – wyznaje Magdalena Kiermaszek, pisarka. – Często opowiadam bajki moim trojgu dzieciom i mogę obserwować, jak żywo reagują, gdy fabuła dotyczy ich samych. Bardzo chciałam podarować możliwość słuchania o sobie samym także innym dzieciom i po wielu miesiącach przygotowań w końcu się to udało. Jestem psychologiem i zależało mi na tym, by nasze historie rozwijały dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię oraz wspierały budowanie poczucia własnej wartości. Dzięki studiom polonistycznym mogłam też zadbać o stronę językową naszych audiobooków.

- Pierwsze słuchowiska przygotowaliśmy dla naszych dzieci – wspomina Bartosz Kiermaszek, lektor. – Były zachwycone. Słuchały baśni o sobie przez wiele wieczorów, zasypiając. Dzięki temu, że wplatamy w nasze historie bardzo osobiste wątki z życia dziecka, takie jak np. jego ulubiony kolor, najlepsze wakacje czy ukochaną maskotkę, nasze historie stają się wyłączną własnością małych słuchaczy. Nie jest możliwe, by otrzymał je ktokolwiek inny. Personalizowany audiobook to świetny pomysł na prezent, ponieważ jest niebanalny i możemy mieć pewność, że czegoś takiego jeszcze nasz solenizant od nikogo nie otrzymał.

- Przykładamy również dużą wagę do opracowania muzycznego naszych bajek – dodaje Julia Wawrowska, realizator dźwięku. – Każdy z audiobooków jest utrzymany w innym klimacie, co oddaje podkład muzyczny. Tworzenie tej szczególnej atmosfery związanej z dźwiękiem jest właśnie moim zadaniem. Po zakończeniu montażu każdego słuchowiska, nagrywam bajki na pendrive, który wysyłamy do klienta. Zależało nam, żeby prezent pięknie się prezentował, dlatego postawiliśmy na drewniane nośniki z grawerem naszej firmy. Ogromnie się cieszymy, że mamy coraz więcej informacji zwrotnych od zadowolonych klientów.

zespól sluchajki.pl

UWAGA, KONKURS!

Do wygrania personalizowany audiobook! Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu imienia dla królika, który znajduje się w logo Słuchajek 😊 Szczegóły na profilu FB: https://www.facebook.com/sluch.... Konkurs trwa do 20 czerwca 2021 roku. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!

krolik sluchajki.pl

Gdzie szukać personalizowanych audiobooków?

Wszystkie informacje o Słuchajkach oraz sklep internetowy są dostępne na stronie: www.sluchajki.pl

Pytania można kierować na adres sluchajki@gmail.com lub telefonicznie, pod nr 514 779 092

Wszelkie aktualności można śledzić na profilu FB: https://www.facebook.com/sluch...

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!

Ziemia Kłodzka - zima pełna wrażeń

Ziemia Kłodzka - zima pełna wrażeń

Jak zutylizować tusze i tonery do drukarek. Można zaoszczędzić i zatroszczyć się o środowisko naturalne

Utylizacja tuszy i tonerów do drukarek