Pierwszy mecz GKS-u Katowice w nowym sezonie w 1. Lidze już 31 lipca. Ile osób wejdzie na stadion?

W sobotę 31 lipca o godz. 12.40 piłkarze GieKSy zainaugurują sezon 2021/22. Na stadionie przy ul. Bukowej podejmą Resovię Rzeszów, a mecz odbędzie się w specjalnym reżimie sanitarnym.

1280px GKS Katowice Stadium Poland 28567613461

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi podczas sobotniego pojedynku Stadion Miejski będzie mógł być wypełniony w 50 procentach. Oznacza to, że teoretycznie na trybuny będzie mogło wejść dokładnie 3727 kibiców. Do tego grona nie będą liczyły się jednak osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, a więc frekwencja może być większa. Potwierdzenie zaszczepienia odbywa się poprzez wypełnienie dedykowanego oświadczenia i należy to uczynić już przy zakupie wejściówki w sklepie Blaszok.

Zasady obowiązujące podczas meczu

Bramy stadionu otworzą się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Aby zasada dystansu społecznego była respektowana, organizator zachęca kibiców do jak najwcześniejszego przybycia na obiekt, by uniknąć tworzenia się kolejek. Kibice są zobligowani do dezynfekcji rąk przed wejściem (środek do dezynfekcji udostępnią stewardzi). W dniu spotkania nie będzie możliwości zakupu biletu w kasach stadionu – wejściówki można nabyć poprzez stronę bilety.gkskatowice.eu lub w sklepie Blaszok przy ul. św. Stanisława 8.

Od Rzeszowa do Rzeszowa

GKS Katowice sezon 2020/21 zakończył zwycięstwem nad Stalą Rzeszów przed własną publicznością, które przyklepało ostatecznie awans do Fortuna 1. Ligi. Pierwszy mecz na nowym poziomie rozgrywkowym rozegra także z drużyną z Rzeszowa, tym razem z Resovią. Mimo, że katowiczanie wystąpią w roli beniaminka, to poczynione roszady transferowe wyraźnie deklarują chęć walki o wyższe cele. Klub niedawno po raz kolejny wsparło miasto, które zapowiedziało wykupienie akcje spółki, co ma przełożyć się na powiększenie budżetu o 9 milionów złotych. Presja na zawodnikach oraz sztabie szkoleniowym chociażby z tego powodu jest większa, ale rutynowych transparentów kibiców „awans albo śmierć” póki co nie widać.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon