Pijana kierująca w Katowicach miała pecha. Uderzyła w samochód policjanta

Tym razem to policjant był na "gościnnych występach". Stróż prawa z Chorzowa zatrzymał pijaną kobietę, która kierowała samochodem w Katowicach.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenie doszło w sobotni wieczór, 11 grudnia 2021 r. W wolnym czasie kom. Arkadiusz Bień, naczelnik Wydziały Sztabu Policji z chorzowskiej komendy, pojechał swoim samochodem do Katowic. Kiedy oczekiwał na możliwość wjazdu na Plac Młodzieży Powstańczej, uderzyło w niego inne auto. Gdy policjant z Chorzowa wysiadł z samochodu, by zobaczyć co się stało, kobieta za kierownicą renaulta stwierdziła, że zjedzie w bezpieczne miejsce.

- Gdy policjant również wsiadł do auta, by je zaparkować, kobieta z impetem ruszyła z miejsca, doprowadzając do kolejnej kolizji, po czym zaczęła uciekać. Komisarz Arkadiusz Bień natychmiast ruszył za nią. Wspierany przez kierowcę z drugiego samochodu, w które uderzyła kobieta, kilkaset metrów dalej zatrzymał kierującą – relacjonuje chorzowska policja.

Po zatrzymaniu kobiety naczelnik z Chorzowa wyczuł od niej alkohol, a na miejsce przyjechali mundurowi z katowickiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latka ma ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy, a teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Próba przekupstwa policjantów Katowice

Chciała dać 2000 zł łapówki policjantom w Katowicach

Zaatakowal ratownikow medycznych katowice

Zaatakował ratowników medycznych i zniszczył karetkę

Policja

Dla hecy wywoływał fałszywe alarmy bombowe

Akcja CBŚP, Śląsk, 25.10 2022

Kontrterroryści wkroczyli do domów m.in. w Katowicach

Wypadek Mikołów Jesionowa

Na komunię jechała już "zaszczepiona"

Podejrzany o kradzież roweru, Katowice

Ukradł rower w Katowicach. Policja publikuje jego wizerunek

Tytoń 4

Policjanci z Katowic skonfiskowali prawie pół tony tytoniu