Piłka nożna: "GieKSa" w coraz lepszej formie. Czołowy III-ligowiec rozgromiony

Pil

Fani GKS-u Katowice z optymizmem mogą spoglądać na nadchodzący sezon II ligi. Rafał Górak cały czas buduje zespół na walkę o awans, ale ostatni sparing pokazał wielki potencjał drzemiący w piłkarzach z Bukowej.Po rundzie jesiennej piłkarze GKS-u Katowice zajmują trzecie miejsce w II lidze. Jeżeli na takiej pozycji skończą sezon, to potem przyjdzie im walczyć w barażu. Cały czas jednak są realne szanse na bezpośredni awans do I ligi, który gwarantują pierwsze dwa miejsca. Do lidera katowiczanie tracą tylko trzy punkty.

Dlatego podczas zimowych przygotowań przy Bukowej wszyscy ciężko pracują. Trener Rafał Górak cały czas szuka idealnego zestawienia zespołu i jest coraz bliżej jego znalezienia. Pokazał to ostatni sparing z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który jest czołową drużyną III ligi.

To była demolka w wykonaniu "GieKSy", bo już po pierwszej połowie prowadziła 4:0. Dwie bramki strzelił Adrian Błąd, a po jednej Maciej Stefanowicz i Piotr Kurbiel. Po przerwie padły jeszcze dwa gole, które zdobyli Marcin Urynowicz oraz Patryk Szwedzik, a sparing zakończył się efektownym zwycięstwem 6:0.

djembed

Także wcześniejsze mecze kontrolne napawały optymizmem, bo katowiczanie ograli Rekord Bielsko-Biała 4:1, rezerwę Górnika Zabrze 3:1 i Stal Brzeg 3:0. Mecz z I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała skończył się bezbramkowym remisem, ale były także dwa potknięcia - ze Ślęzą Wrocław (0:2) i Chrobrym Głogów (0:2).

Zima jest również dość spokojna, jeśli chodzi o transfery. Trener Górak dokonuje pojedynczych korekt w składzie. Z klubem pożegnali się Miłosz Poloczek, Daniel Rumin, Bartosz Marchewka i Kacper Tabiś. Sprowadzono natomiast Piotra Kurbiela z Błękitnych Stargard, Kamila Bętkowskiego z Gwarka Tarnowskie Góry, Łukasza Konefała ze Stali Stalowa Wola i Macieja Dampca z ŁKS-u Łódź.

Do zakończenia okresu przygotowawczego katowiczanom pozostały dwa sparingi. 14 lutego rywalem będzie Puszcza Niepołomice, a 22 lutego MKS Kluczbork. Potem z kolei przyjdzie czas na inaugurację rundy wiosennej II ligi. Pierwszym rywalem będą Błękitni Stargard, którzy zajmują ósme miejsce i będzie to dobra weryfikacja, czy GKS powalczy o awans do I ligi.

fot. Youtube/GKS Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej: