Piłkarz Gieksy zdemolował trzy samochody w Katowicach. Był pijany

Pijany pilkarz gks katowice

Piłkarz Gieksy zniszczył trzy samochody w centrum Katowic. Był pijany. Został zatrzymany przez policję.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Katowicach zdarzenie miało miejsce w niedzielny poranek. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyznach demolujących samochody zaparkowane przy ul. Moniuszki. Okazało się, że mężczyźni zniszczyli 3 samochody osobowe.

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadka zdarzenia. Na widok policjantów mężczyzna bardzo nerwowo zaczął się zachowywać. Powodem jego zdenerwowania były znajdujące się narkotyki w kieszeni.

Okazało się, że nie działał sam. W jednym z samochodów policjanci znaleźli jego dwóch nietrzeźwych kolegów. Żaden z nich nie był właścicielem pojazdu.

- Nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojej obecności w aucie. Twierdzili, że samochód był otwarty, a oni chcieli się jedynie w nim przespać po imprezie. Oni również zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieli – podaje Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Badanie wykazało, że w chwili zatrzymania mieli od 1,44 do 1,96 promila alkoholu w organizmie. Dwóch mężczyzn w wieku 20 lat przyznało się do zniszczenia samochodów, a ich kolega do posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia.

Piłkarz Gieksy demolował samochody

Jak podaje „Wyborcza” jednym z pijanych 20-latków był Patryk G., prawy obrońca GKS-u Katowice. Podczas przesłuchania przyznał się do zniszczenia mienia. Zawodnik otrzymał naganę od klubu oraz został ukarany karą finansową, która ma zostać przeznaczona na cele społeczne.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: