Piłkarze GKS-u Katowice obniżyli kontrakty. Utracone pieniądze mogą jednak odzyskać

89656866 2794513127261276 6208338787865460736 o

Długo to trwało, ale GKS Katowice w końcu porozumiał się ze swoimi piłkarzami ws. obniżenia wynagrodzeń na czas pandemii koronawirusa. Możliwe jednak, że zawodnicy ostatecznie nic nie stracą.

Niektóre śląskie kluby już kilka tygodni temu dogadały się ze swoimi zawodnikami w sprawie obniżenia kontraktów. Takie rozwiązanie jest konieczne na czas pandemii koronawirusa. Rozgrywki ligowe są zawieszone, piłkarze nie trenują, a klubowe kasy zostały pozbawione przychodów.

Kontrowersje wzbudzała sytuacja w GKS-ie Katowice, bo w kwestii cięć długo nic się nie działo. Niektórzy mieszkańcy stolicy Górnego Śląska domagali się, by takie rozwiązanie wprowadzić jak najszybciej. Ostatecznie tak właśnie się stało.

Dziennik "Sport" informuje, że klub dogadał się ze wszystkimi zawodnikami. Niektórzy do końca czerwca będą zarabiać nawet o połowę mniej, a niektórych obniżki w ogóle nie dotkną. To drugie rozwiązanie zastosowano w przypadku graczy, którzy mają najniższe kontrakty i cięcia byłyby dla nich zbyt bolesne.

- Dziękuję wszystkim za dialog, zrozumienie, współpracę i podsuwanie kierunkowych rozwiązań, które pozwoliły nam doprowadzić temat do końca. Dla mnie jako trenera był to bardzo ważny i stresujący moment. Jestem zbudowany - komentuje w "Sporcie" trener Rafał Górak.

W aneksach znajdzie się jednak zapis, który pozwoli piłkarzom odzyskać utracone pieniądze. Stanie się tak, gdy zostaną wznowione rozgrywki II ligi, a GKS Katowice na boisku wywalczy awans na zaplecze Ekstraklasy. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle uda się dokończyć sezon.

fot. Facebook/GKS Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: