PiS ma nowego pełnomocnika w Katowicach. Wcześniej był nim Jakub Chełstowski

W ubiegłym roku Prawo i Sprawiedliwość zreformowało lokalne struktury. Pełnomocnikiem partii w Katowicach został marszałek Jakub Chełstowski, który kilka miesięcy później dokonał politycznego przewrotu w Sejmiku Województwa Śląskiego i opuścił PiS. Teraz powołano nowego pełnomocnika.

FB: Barbara Dziuk
Barbara Dziuk i Piotr Trząski

Od 1 lipca 2022 roku opiekunem Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim jest premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej partia nie miała formalnych liderów w regionach. Sprzyjało to dyscyplinie - każdy patrzał każdemu na ręce. Teraz ma nie tylko liderów, ale też 94 pełnomocników w całej Polsce. W tym trzynastu w województwie śląskim, co odpowiada liczbie okręgów senackich.

Pełnomocnikiem PiS w Katowicach został marszałek Jakub Chełstowski. Długo tym stanowiskiem się nie cieszył, ponieważ 21 listopada 2022 roku przeprowadził polityczny przewrót w Sejmiku Województwa Śląskiego, przechodząc do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" i stworzył szeroką koalicję, która pozbawiła PiS władzy w regionie.

Teraz partia ma nowego pełnomocnika w Katowicach. Został nim Piotr Trząski - mało znany działacz i radny dzielnicy Zarzecze. W ubiegłym roku objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy.

Jak mówi nam jeden z lokalnych działaczy PiS, aktywność Piotra Trząskiego była najbardziej widoczna podczas kampanii ostatniej prezydenckiej Andrzeja Dudy. Wielokrotnie stawał on u boku posłanki Barbary Dziuk. Wsparł również Marka Wesołego, kiedy ten bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Rudy Śląskiej. - Centrala chce mieć tutaj człowieka, który będzie przedłużeniem jej myśli - mówi anonimowo działacz PiS.

Centrum Dialogu Przełomy Robert Konieczny

Może Cię zainteresować:

Robert Konieczny: Dość betonozy? Dyskusja o zieleni - TAK, ale bez udziału internetowych ekopopulistów

Autor: Robert Konieczny

02/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon