Plądrował mieszkanie w Katowicach, gdy właściciele byli na zakupach. Czujny sąsiad zawiadomił policję

Tacy sąsiedzi to skarb! Dzięki czujności mieszkańca bloku w Katowicach, jego sąsiedzi nie zostali okradzeni. Zawiadomił policję, gdy zauważył w mieszkaniu w sąsiednim bloku wyważone okno i światło latarki. Okazało się, że w środku był włamywacz, który plądrował mieszkanie.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach praktycznie codziennie wspomagają w służbie miejscowych policjantów. Są to patrole umundurowane, a także operacyjne.

Czujny sąsiad zauważył, że w sąsiednim bloku dzieje się coś dziwnego

Tym razem dzięki czujności jednego z mieszkańców Katowic i szybkiej reakcji policjantów NGW OPP w Katowicach, został zatrzymany na gorącym uczynku 39-letni włamywacz.

Mieszkaniec dzielnicy Ligota-Panewniki po zapadnięciu zmroku zauważył mężczyznę, który wyważył okno w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który błyskawicznie skierował na miejsce wywiadowców z oddziału prewencji.

Policjanci, odcinając wszelkie możliwe drogi ucieczki, zatrzymali włamywacza w mieszkaniu, gdy ten z latarką w ręce plądrował jego wnętrze. Wywiadowcy w plecaku zatrzymanego znaleźli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 10 tysięcy złotych należący do właścicieli mieszkania, którzy podczas włamania byli na zakupach.

Zatrzymany mężczyzna jest znany katowickim policjantom, ponieważ wcześniej był zatrzymywany za podobne czyny.

Włamywaczowi i złodziejowi w jednym grozi do 10 lat za kratkami

Dzięki wzorowej postawie czujnego sąsiada i wezwaniu policji, mężczyzna za swój czyn poniesie konsekwencje. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

- Pamiętajmy, że czujność sąsiedzka może dać więcej niż najlepsze systemy alarmowe. Szybkie zgłoszenie swoich podejrzeń pozwala niejednokrotnie zatrzymać przestępcę na miejscu zdarzenia. Jeżeli widzisz coś, co wzbudza twoje podejrzenia, że dochodzi do popełnienia przestępstwa, powiadom służby dzwoniąc na numer alarmowy 112 - apelują katowiccy policjanci.
Dłonie ze świeczką (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Zaginiony 31-letni Daniel nie żyje. W Katowicach znaleziono jego ciało

Autor: Katarzyna Pachelska

27/12/2022

Kobieta podejrzana o kradzież kosmetyków

Może Cię zainteresować:

Kobieta z dzieckiem w wózku nakradła w Rossmannie kosmetyków za pół tysiąca złotych. Szuka jej policja

Autor: Redakcja

14/12/2022

Kwiaciarnia Kostuchna

Może Cię zainteresować:

Śmierciarka zdemolowała kwiaciarnię w Katowicach. Tylko o nią zahaczyła, ale to wystarczyło, by budka się rozpadła

Autor: Katarzyna Pachelska

17/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon