Plaga larw azjatyckich biedronek. Plac zabaw przy ul. Dunikowskiego został tymczasowo zamknięty

Plaga biedronek azjatyckich! Plac zabaw przy ul. Dunikowskiego został tymczasowo zamknięty. Nie bagatelizujcie sprawy. Ugryzienia larw są bardzo groźne.

Jak informuje Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, z uwagi na pojawienie się dużej ilości larw biedronki azjatyckiej, tymczasowo został zamknięty plac zabaw i strefa wypoczynku przy ul. Dunikowskiego, Okrzei.

– Prosimy o wyrozumiałość. Jesteśmy w trakcie konsultacji z odpowiednimi służbami, by rozwiązać ten problem – czytamy w komunikacie.

Nie lekceważ zakazu! Lawy biedronki azjatyckiej są groźne

Biedronka azjatycka nazywana arlekinem jest uznana za gatunek inwazyjny. Bardzo łatwo rozpoznać jej lawy, ponieważ mają charakterystyczne czerwony pasy na bokach odwłoka.

Zarówno ugryzienie dorosłego osobnika jak i jego larwy jest bardzo groźne dla człowieka. Ugryzienia biedronki azjatyckiej są czerwone i wywołują świąd. Wszystko przez żółtą hemolimfę, którą wyrzucają w stanie zagrożenia lub uszkodzenia ciała. To właśnie na nią duża część populacji reaguje silnym odczynem alergicznym, który może wywołać:

  • Nieżyt nosa
  • Astmę
  • Alergiczne zapalenie spojówek
  • Pokrzywkę
  • Obrzęk naczynioruchowy

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon