Plakaty antyszczepionkowców w Siemianowicach Śląskich. Zostały powieszone bez zgody urzędu miasta. Prezydent miasta: Ja się z tym zgadzam

W Siemianowicach Śląskich na słupach reklamowych pojawiły się plakaty Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, mające zniechęcić rodziców do szczepień dzieci. Urząd Miasta wydał w tej sprawie oficjalne stanowisko, iż ogłoszenia zostały powieszone nielegalnie, bez ich zgody.

IMG 20220110 WA0000

W poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku na Twitterze poseł Michał Gramatyka udostępnił zdjęcia plakatu Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, który w kontrowersyjny sposób zniechęca do szczepień dzieci.

- Rodzicu! To nie są tradycyjne szczepionki. To są eksperymentalne preparaty inżynierii genetycznej, za które rząd i producenci nie chcą wziąć odpowiedzialności. Rząd, minister zdrowia i rada medyczna kłamią informując o bezpieczeństwie szczepionek przeciw COVID-19 - czytamy.

Poseł odniósł się do ogłoszenia, komentując, że antynaukowe bzdury są już nie tylko w wypowiedziach Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich, ale także na miejskich nośnikach.

Plakaty zostały umieszczone bez zgody urzędu miejskiego

Piotr Kochanek, rzecznik prasowy UM w Siemianowicach Śląskich, tłumaczy że w przypadku miejskich słupów informacyjnych niezbędne jest dostarczenie plakatów do urzędu i po zatwierdzeniu przez urzędników ich treści, są zawieszane przez specjalnie wyznaczonych przez miasto pracowników.

- Plakaty, które zostały zawieszone w liczbie dwóch sztuk, zostały ściągnięte kilkanaście godzin temu. Pojawiły się one tam bez zgody urzędu miasta - wyjaśnia Piotr Kochanek.

Rzecznik prasowy tłumaczy, że nie wie, ile konkretnie wisiały te plakaty. Prawdopodobnie zostały zawieszone wieczorem 9 stycznia lub rano następnego dnia.

W sprawie wypowiedział się także Rafał Piech, który uzasadnia, że nie obserwuje wszystkich słupów informacyjnych i za ich obsługę odpowiadają wyznaczone osoby z urzędu.

- Jeżeli na plakacie jest informacja, że nie jest to szczepionka, a preparat eksperymentalny, to ja się z tym zgadzam - dodaje prezydent Siemianowic Śląskich.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon