Plakaty antyszczepionkowców w Siemianowicach Śląskich. Zostały powieszone bez zgody urzędu miasta. Prezydent miasta: Ja się z tym zgadzam

W Siemianowicach Śląskich na słupach reklamowych pojawiły się plakaty Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, mające zniechęcić rodziców do szczepień dzieci. Urząd Miasta wydał w tej sprawie oficjalne stanowisko, iż ogłoszenia zostały powieszone nielegalnie, bez ich zgody.

IMG 20220110 WA0000

W poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku na Twitterze poseł Michał Gramatyka udostępnił zdjęcia plakatu Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, który w kontrowersyjny sposób zniechęca do szczepień dzieci.

- Rodzicu! To nie są tradycyjne szczepionki. To są eksperymentalne preparaty inżynierii genetycznej, za które rząd i producenci nie chcą wziąć odpowiedzialności. Rząd, minister zdrowia i rada medyczna kłamią informując o bezpieczeństwie szczepionek przeciw COVID-19 - czytamy.

Poseł odniósł się do ogłoszenia, komentując, że antynaukowe bzdury są już nie tylko w wypowiedziach Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich, ale także na miejskich nośnikach.

Plakaty zostały umieszczone bez zgody urzędu miejskiego

Piotr Kochanek, rzecznik prasowy UM w Siemianowicach Śląskich, tłumaczy że w przypadku miejskich słupów informacyjnych niezbędne jest dostarczenie plakatów do urzędu i po zatwierdzeniu przez urzędników ich treści, są zawieszane przez specjalnie wyznaczonych przez miasto pracowników.

- Plakaty, które zostały zawieszone w liczbie dwóch sztuk, zostały ściągnięte kilkanaście godzin temu. Pojawiły się one tam bez zgody urzędu miasta - wyjaśnia Piotr Kochanek.

Rzecznik prasowy tłumaczy, że nie wie, ile konkretnie wisiały te plakaty. Prawdopodobnie zostały zawieszone wieczorem 9 stycznia lub rano następnego dnia.

W sprawie wypowiedział się także Rafał Piech, który uzasadnia, że nie obserwuje wszystkich słupów informacyjnych i za ich obsługę odpowiadają wyznaczone osoby z urzędu.

- Jeżeli na plakacie jest informacja, że nie jest to szczepionka, a preparat eksperymentalny, to ja się z tym zgadzam - dodaje prezydent Siemianowic Śląskich.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!