Po dwóch tygodniach znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza na Pogorii

Dwa tygodnie poszukiwań, ogromny teren, duża głębokość. Płetwonurkowie wydobyli z dna jeziora ciało 54-latka, który wypadł ze swojej łodzi.

Dramat rozpoczął się w sobotę 9 października około godziny 13. Na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej 54-letni mężczyzna żeglował na katamaranie kilkaset metrów od brzegu. Nie było to jego pierwsza wodna wyprawa, ani druga. Żeglarstwo było jego wielką pasją i okoliczne akweny znał bardzo dobrze.

Z nieznanych dotąd przyczyn znalazł się jednak za burtą. Świadkowie widząc topielca zaalarmowali odpowiednie służby. Jednak w chwili, gdy ratownicy dotarli na miejsce, 54-latka nie dało się już wypatrzeć.

Nurkowie wydobyli ciało

Natychmiast po zgłoszeniu wszczęte zostały poszukiwania przez policjantów, dąbrowską i bytomską straż pożarną, ratowników wopr-u, strażników miejskich oraz wojskowych płetwonurków z Lublińca. Mężczyzny szukano zarówno przy brzegu, jak i w wodach jeziora przy pomocy wszelkich dostępnych sił i środków: przy użyciu sprzętu pływającego, specjalnego sonaru oraz drona – relacjonuje KMP w Dąbrowie Górniczej.

23 października akcja poszukiwawcza została zakończona. Około godziny 22 pływacy z Grupy Specjalnej Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej wydobyli z dna jeziora ciało mężczyzny. Prokuratura zajmie się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek w Siedlcu Dużym

Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach

Zatrzymanie podejrzanych o udział w grupie przestępczej

Zatrzymani gangsterzy obracający paliwami

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Uprowadzenie 5 letniej dziewczynki

Mężczyzna próbował porwać 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw

49 671884

Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat

35 670224

Kradli samochody i motocykle. Grupa przestępcza rozbita

Zatrzymanie obocokrajowców podejrzewanych o kradzieże

Kradli w Polsce najdroższe telefony ze sklepów