Pochwal się swoim balkonem! Rusza konkurs Najpiękniejszy katowicki balkon 2021

Jaki jest najpiękniejszy balkon w mieście? Już wkrótce się tego dowiemy. Waśnie wystartował konkurs na „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021”. To idealna okazja, żeby pochwalić się swoim otoczeniem i umiejętnościami dbania o zieleń. Najlepsi mogą wygrać nawet 3000 zł brutto!

Weź udział w konkursie „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021 r.”

Z inicjatywy Miasta i radnego Jarosława Makowskiego powstał konkurs na „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021 r.”.

– Zabawa, którą proponujemy, jest okazją do pochwalenia się swoim najbliższym otoczeniem. Do przedstawienia innym swojej zielonej balkonowej enklawy. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Kto wie, może zwycięski balkon zainspiruje innych do większej troski o najbliższą przestrzeń – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa

Spacerując po Katowicach, widziałem balkony, które przypominały małe zagajniki. Wtedy pomyślałem, że te małe ogrody można spopularyzować. Stąd pomysł na konkurs. Zieleń na balkonach to nie tylko kwestia estetyki. To także korzyści płynące dla naszego zdrowia: tam, gdzie zieleń, tam i lepsze samopoczucie. Ufam, że ta rywalizacja, która jest też rodzajem zabawy, przyczyni się do zazielenienia naszych balkonów i tarasów – dodaje radny Jarosław Makowski.

Weź udział w konkursie „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021 r.”

Co zrobić żeby wziąć udział w konkursie? Każdy może wysyłać zgłoszenia wraz ze zdjęciami swoich balkonów na pośrednictwem formularza, który znajduje się TUTAJ w terminie od 01.07.2021 do 31.08.2021 r. Spośród wszystkich nadesłanych fotografii, spełniających wymogi konkursowe, komisja konkursowa wybierze trzy najpiękniejsze, które otrzymają tytuł „Najpiękniejszych katowickich balkonów 2021” oraz nagrody finansowe.

„Najpiękniejszy katowicki balkon 2021 r.” – NAGRODY

Autorzy zwycięskich aranżacji otrzymają nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 1500 zł brutto*
  • II miejsce – 1000 zł brutto*
  • III miejsce – 500 zł brutto*

Dodatkowo Organizator może przyznać maksymalnie 6 wyróżnień, uhonorowanych nagrodami rzeczowymi.

*Nagrody finansowe zostaną wypłacone w kwocie netto, tzn. zostaną pomniejszone o naliczony i pobrany zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych (stawka podatku 10%), którego płatnikiem jest Organizator Konkursu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon