Pochwal się swoim pięknym balkonem i zgarnij nagrodę! Rusza konkurs na najładniejszą aranżację

Katowice zapraszają swoich mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszy balkon. Jak wziąć udział w akcji?

Przed nami druga edycja konkursu, który w zeszłym roku cieszył się niemałą popularnością. Do organizatorów wpłynęło 41 zgłoszeń, spośród których jury wybrało 3 laureatów i przyznało 9 wyróżnień. Również tego lata zainteresowani będą mogli powalczyć o miejsce na podium.

- Zachęcam mieszkańców naszego miasta do udziału w drugiej edycji konkursu na najpiękniejsze balkony. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się zainteresowaniem, dlatego uznaliśmy, że warto tę ideę kontynuować. Z jednej strony zazieleniamy kolejne ulice miasta – jak stało się to w przypadku al. Korfantego czy ul. Dworcowej, z drugiej chcemy poprzez konkurs zachęcić mieszkańców do tego, by także upiększali miasto ozdabiając balkony– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste. Wystarczy przesłać zgłoszenie wraz ze zdjęciami balkonu za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego na stronie internetowej. Propozycje przyjmowane będą do dnia 31.08.2022 r.

Autorzy zwycięskich aranżacji otrzymają nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 1 500 zł brutto
  • II miejsce – 1 000 zł brutto
  • III miejsce – 500 zł brutto

Co więcej, na maksymalnie sześciu szczęśliwców, którzy otrzymają wyróżnienia, czekają nagrody rzeczowe.

- Ostatnie lata, które przyniosły wiele trudnych doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa, sprawiły, że wielu z nas szukało wytchnienia w zielonej przestrzeni. To przekonało mieszkańców do ukwiecenia tarasów i balkonów. Teraz będzie okazja, by swoją pracą się pochwalić – zaprasza Marcin Krupa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon