Podczas Rajdu Śląska doszło do poważnego wypadku. Kierowca uderzył w bariery

Podczas Rajdu Śląska na odcinku w Chybiu doszło do poważnego wypadku. Rajd został odwołany.

Podczas Rajdu Śląska doszło do wypadku

AKTUALIZACJA:

Oświadczenie Rajdu Śląska:

Rajd Śląska zakończony po wypadku załogi nr 40

O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów.

Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Jak donoszą nasze nieoficjalne źródła, na odcinku Rajdu Śląska w Chybiu doszło do wypadku. Jeden z kierowców uderzył w płot lub bariery energochłonne. Ze wstępnych ustaleń wypadek może być śmiertelny w skutkach.

Organizatorzy Rajdu Śląska potwierdzili tę informację. Możliwe, że Rajd Śląska z powodu wypadku zostanie odwołany. Biuro prasowe ma wydać oświadczenie w tej sprawie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon