Ukradli garnki za 1,5 tys. zł w Katowicach. Rozpoznajesz ich? Pomóż policji

1podejrzani

Komenda Miejska Policji w Katowicach opublikowała wizerunek trzech mężczyzn którzy są podejrzewani o kradzież sprzętu kuchennego o wartości blisko 1,5 tysiąca złotych. Sprawdźmy, gdzie doszło do zdarzenia.

Trzech złodziei garnków

Kryminalni z IV komisariatu w Katowicach cały czas prowadzą śledztwo dotyczące kradzieży, jaka miała miejsce na początku stycznia 2021 roku. Trzech mężczyzn weszło do sklepu przy ul. Radockiego 284 na osiedlu Odrodzenia i wyniosło artykuły gospodarstwa domowego. Ich łupem okazały się garnki, patelnie oraz noże kuchenne o łącznej wartości prawie 1 500 złotych. Wizerunek podejrzanych uchwyciła jedna z kamer monitorujących sklep. Wszyscy świadkowie zdarzenia, jak i osoby, które rozpoznają któregokolwiek z mężczyzn proszeni są o kontakt z policjantami z IV komisariatu w Katowicach pod nr tel. 47 85 137 50, 47 85 137 51 lub pod adresem e-mail: kp4@katowice.ka.policja.gov.pl.

Kradzież - przestępstwo czy wykroczenie?

Kradzież według artykułu 119 kodeksu wykroczeń jest traktowana, jako wykroczenie jeśli wartość skradzionej czy przywłaszczonej rzeczy nie przekracza 500 zł. Wtedy sprawcy grozi kara aresztu, grzywna czy ograniczenie wolności. Każda kradzież czy przywłaszczenia rzeczy ruchomej o wartości przekraczającej kwotę 500 zł to przestępstwo. Wraz ze wzrostem wartości skradzionej rzeczy wzrasta kara, jaka grozi przestępcy. Co ciekawe kradzież energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu automatycznie kwalifikowana jest jako przestępstwo.

fot. Komenda Miejska Policji w Bytomiu

1podejrzani

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: