00pomocszpital

Pokaźna suma dla Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach

Towarzystwo Finansowe Silesia przekazało wczoraj okrągły 1 mln złotych na wsparcie dwóch szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Wśród nich znalazł się Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach.

Podczas wczorajszej konferencji dotyczącej wsparcia szpitali przez Towarzystwo Finansowe Silesia miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch symbolicznych czeków opiewających na sumę 500 tys. zł każdy. W przekazaniu środków szpitalom uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski, członek Zarządu Województwa Izabela Domogała oraz prezes Zarządu TFS, Jadwiga Dyktus i wiceprezes Monika Domańska. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli placówek, do których trafią pieniądze: Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach reprezentowała dyrektor Ewa Fica, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu, dyrektor Wojciech Michalik.

- Każda forma wsparcia dla służby zdrowia jest niezwykle ważna. Cieszę się, że Grupa Kapitałowa Towarzystwo Finansowe Silesia, czyli spółki Skarbu Państwa wspierają śląskie szpitale, to gest łączności i solidarności z regionem i służbą zdrowia - mówił marszałek Jakub Chełstowski. - Te środki zostaną wykorzystane na zakup sprzętu i modernizację placówek, dzięki czemu poprawi się komfort pacjentów i personelu szpitali. Staramy się reagować na bieżąco na potrzeby szpitali, szczególnie tych zaangażowanych w walkę z COVID-19 - dodał Jakub Chełstowski.

Milion złotych przekazany przez Towarzystwo Finansowe Silesia wesprze szpitale w walce z epidemią koronawirusa. Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu, dzięki zastrzykowi gotówki będą mogły zakupić specjalistyczny sprzęt, niezbędny w leczeniu osób zakażonych COVID-19.

- W ramach walki z pandemią stworzyliśmy w naszych szpitalach 1300 miejsc dla pacjentów. Placówki służby zdrowia zaangażowane w te działania mają wyjątkowe potrzeby. Sprzęt, który trafia do szpitali jest niezwykle potrzebny i wierzę, że będzie służyć także po epidemii, dlatego takie działania wpisujące się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu są niezwykle cenne – tłumaczyła Izabela Domogała.

Konferencja prasowa w sprawie wsparcia śląskich szpitali przez TFI Silesia TUTAJ.

fot. Facebook: Śląskie. Pozytywna energia

00pomocszpital

czytaj dyskusję

zobacz również:Polecamy: