Polacy oszczędniej podchodzą do prezentów świątecznych. Co będziemy kupować?

Kryzys ekonomiczny uderza również w portfele polskich rodzin. Nic dziwnego, że te szukają oszczędności wszędzie tam, gdzie się tylko da. Nie inaczej będzie w przypadku kupowania prezentów świątecznych, które umieścimy pod choinką w tym roku.

Polacy oszczędniej podchodzą do prezentów świątecznych. Co będziemy kupować?

Zasada „zastaw się, a postaw się” już nieaktualna?

Jak pokazuje badanie platformy UCE Research aż 61,4% Polaków zamierza wydać mniej na prezenty dla swoich dzieci niż jeszcze przed rokiem. Tylko niecałe 29% nie zamierza oszczędzać, a 2,8% badanych w ogóle nie zamierza kupować prezentów na święta. Ci, którzy już się na to zdecydują, chcą postawić na rozsądne zakupy poprzedzone wnikliwym śledzeniem dostępnych promocji. Tutaj idealnie sprawdzą się promocje na Gazetkowo.pl. Warto na nie zerkać przede wszystkim, dlatego że można znaleźć produkty w okazyjnych cenach. Tego typu działania w czasach ekonomicznego kryzysu są niezbędne. Jak się okazuję, na wertowanie i szukanie promocyjnych cen nastawia się ponad połowa biorących udział w sondażu. Wolą poświęcić więcej czasu na szukanie podarków, bo to pozwoli im nieco zaoszczędzić na wydatkach.

Polacy oszczędniej podchodzą do prezentów świątecznych. Co będziemy kupować?

Pamiętajmy, czasem mniej znaczy więcej

Gdy kryzys puka do drzwi, a poziom inflacji zamiast spadać szybuje w górę, bijąc rekordy, warto zastanowić się, czy to nie jest idealna okazja do zastanowienia się czy te wszystkie przedmioty, które chcemy kupić są tak naprawdę potrzebne nam i naszym krewnym. Może wcale nie potrzebujemy kolejnego telefonu, zegarka czy perfum? Pomyślmy, czy nie jesteśmy za bardzo nastawieni na gromadzenie przedmiotów? Psychologowie podpowiadają, że czasami maskujemy w ten sposób pewne braki, które tak sobie rekompensujemy. Przepracujmy to w swojej głowie, a zmieni się nasze podejście do kupowania.

Postaw na bezcenne prezenty

Mama czy babcia nie oczekują, że damy je kosztowne podarki. Najbliżsi liczą na coś prosto od serca, a do tego nie potrzeba grubego portfela, a raczej wyobraźni. Nie bez przyczyny mówi się, że najpiękniejsze co można dać drugiej osobie to swój czas. Zatem zamiast kupować markową torebkę czy buty można zorganizować wspólne spędzenie czasu np. wyjazd na mecz, koncert czy na wycieczkę. Wyjazd nie musi być w odległego miejsca, rozejrzyjmy się, dookoła jest wiele pięknych urokliwych lokalizacji i tak wiele się dzieje. Jeśli wolimy jednak z różnych powodów postawić na tzw. gotowce, to skupmy się na czymś symboliczny. Tutaj sprawdzi się np. Raffaello w promocji. Idealnie nadaje się dla każdego i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach bliskich nam osób.

Polacy oszczędniej podchodzą do prezentów świątecznych. Co będziemy kupować?

Prezent gwiazdkowy hand made?

Wykorzystanie własnego talentu to coś, na co aktualnie się stawia. I nic dziwnego, bo dzięki temu nasze prezenty pod choinką mogą być oryginalne, jedyne w swoim rodzaju, a dodatkowo spersonalizowane. Takie połączenie sprawia, że obdarowana osoba czuje się naprawdę wyjątkowo. Zamiast dostać czapkę czy sweter z popularnej sieciówki, lepiej znaleźć wśród prezentów ubranie, meble czy inne przedmioty wykonane własnoręcznie przez obdarowującego. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że taka niespodzianka pod choinką wywoła wzruszenie i wdzięczność członków naszej rodziny.

Czasy, w których żyjemy nie są łatwe. Trudna sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie odbija się na naszym życiu. Większe opłaty za wodę, prąd, paliwo i jedzenie uszczuplają nasze budżety i zmuszają do roztropniejszego wydawania pieniędzy. Każda wydana złotówka jest teraz jeszcze dokładniej obejrzana niż to było kilka lat temu. Na pewno mniejsze środki, którymi dysponuje wiele rodzin zmuszają do ograniczenia zakupów prezentowych i do większej kreatywności w ich szukaniu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon