Policja w Katowicach ma nowe radiowozy. Wewnątrz niemal jak w biurze! Zobacz zdjęcia

Do śląskich jednostek policji trafiły Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Furgony robią duże wrażenie. Zobaczcie zdjęcia tych samochodów!

10 specjalistycznych pojazdów APRD odebrała Komenda Wojewódzka Policja w Katowicach. Ambulanse mają pomóc policjantom w zabezpieczaniu wypadków ruchu drogowego. Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia Komendy Głównej Policji „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Koszt specjalistycznego radiowozu, który właśnie pojawił się na wyposażeniu śląskich policjantów to 460 tysięcy złotych.

Fachowy sprzęt

Nowe ambulanse to Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM i wyposażono je w fachowy sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Tablica świetlna zamontowana na dachu, która wyświetla napis „Uwaga wypadek”, będzie już z daleka informować kierowców o zdarzeniu. Maszt świetlny również wzmocni sygnalizację – zarówno tablica, jak i maszt są sterowane tabletem oraz pilotem.

W środku jak w biurze

Wnętrze radiowozu to tak naprawdę mini biuro. Jest tu miejsce na komputer przenośny, router, drukarkę wielofunkcyjną, a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny. W razie awarii do dyspozycji jest agregat prądotwórczy.

"Bezpieczniej na drogach"

Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Furgony trafią do policyjnych komend w Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz do Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka