Policja w Katowicach ma nowe radiowozy. Wewnątrz niemal jak w biurze! Zobacz zdjęcia

Do śląskich jednostek policji trafiły Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Furgony robią duże wrażenie. Zobaczcie zdjęcia tych samochodów!

10 specjalistycznych pojazdów APRD odebrała Komenda Wojewódzka Policja w Katowicach. Ambulanse mają pomóc policjantom w zabezpieczaniu wypadków ruchu drogowego. Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia Komendy Głównej Policji „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Koszt specjalistycznego radiowozu, który właśnie pojawił się na wyposażeniu śląskich policjantów to 460 tysięcy złotych.

Fachowy sprzęt

Nowe ambulanse to Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM i wyposażono je w fachowy sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Tablica świetlna zamontowana na dachu, która wyświetla napis „Uwaga wypadek”, będzie już z daleka informować kierowców o zdarzeniu. Maszt świetlny również wzmocni sygnalizację – zarówno tablica, jak i maszt są sterowane tabletem oraz pilotem.

W środku jak w biurze

Wnętrze radiowozu to tak naprawdę mini biuro. Jest tu miejsce na komputer przenośny, router, drukarkę wielofunkcyjną, a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny. W razie awarii do dyspozycji jest agregat prądotwórczy.

"Bezpieczniej na drogach"

Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Furgony trafią do policyjnych komend w Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz do Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy