Policjanci z katowickiej komendy: Mateusz Ciszewski i Dawid Borowski najlepszą parą patrolową w garnizonie śląskim

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2023. W śląskim garnizonie najlepsi okazali się policjanci z Katowic: starszy sierżant Mateusz Ciszewski i sierżant Dawid Borowski.

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zakończył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2023. Głównym organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Do rywalizacji stanęli policjanci ze wszystkich komend w woj. śląskim

Do dwudniowej rywalizacji stanęło 68 policjantów ze wszystkich komend miejskich i powiatowych na w woj. śląskim. Policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice miast, zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły, które rywalizowały w 4 konkurencjach. Sędziami turnieju byli eksperci i specjaliści z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, a także z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Głównym sędzią zawodów był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinspektor Katarzyna Wesołowska.

Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek 6 czerwca 2023. Reprezentanci wszystkich komend musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. W środę 7 czerwca mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz rozwiązywali test z wiedzy policyjnej. Po tych konkurencjach sędziowie podsumowali punktację. Najlepsi okazali się mundurowi z Katowic, Bytomia i Świętochłowic. Pierwsze dwie zwycięskie pary będą reprezentowały śląski garnizon policji w finale ogólnopolskich zawodów, który zostanie przeprowadzony od 13 do 15 września w Szkole Policji w Słupsku.

Najlepsi okazali się policjanci z katowickiej Komendy Miejskiej Policji

Klasyfikacja końcowa, podsumowująca wyniki we wszystkich konkurencjach:

  • I miejsce (120 punktów) - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Patrol w składzie:
st. sierż. Mateusz Ciszewski
sierż. Dawid Borowski

  • II miejsce (116 punktów) - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Patrol w składzie:
sierż. Przemysław Lison
sierż. Bartłomiej Króliczek

  • III miejsce (113 punktów) - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Patrol w składzie:
st. sierż. Dawid Michalik
st. sierż. Seweryn Ogorcki

W trakcie uroczystego zakończenia zawodów, nagrody najlepszym zawodnikom wręczył, w towarzystwie obecnych gości, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Marek Nowakowski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon