Podziękowania dla policjantów, którzy znaleźli skradzione rzeźby o wartości 130 tys. zł

Bardzo znany i ceniony chirurg plastyczny dr Jerzy Wilgus złożył osobiste podziękowania dla katowickich policjantów za odzyskanie skradzionych w połowie lipca rzeźb jego autorstwa.

W nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy sprzed Eurokliniki przy ul. Stolarskiej w Katowicach skradli 7 rzeźb autorstwa właściciela tej kliniki chirurgii plastycznej, doktora Jerzego Wilgusa. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu katowickiej komendy. W toku śledztwa wytypowano dwóch podejrzanych mężczyzn (jeden w wieku 39 lat, drugi 32l.). Po sprawnie przeprowadzonej akcji podejrzanych udało się zatrzymać.

Znalezione rzeźby

W trakcie przeszukania udało się znaleźć poszukiwane rzeźby (łączna ich wartość to 130 tysięcy złotych), a także kilka innych przedmiotów. Policjanci znaleźli bowiem trzy rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z innych przestępstw. 32-latek w trakcie aresztowania posiadał również przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy. Jak się później okazało, starszy ze sprawców jest już poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejszą działalność przestępczą. Może się okazać, że posiedzi dużo dłużej, bo oskarżonym grozi kara do 5 lat więzienia.

Osobiste podziękowania artysty

Autor rzeźb, artysta oraz wybitny chirurg plastyczny, dr Jerzy Wilgus osobiście podziękował za znalezienie jego dzieł. W trakcie napadu niestety kilka z figur ucierpiało.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Więzienie (zdjęcie ilustracyjne)

Spał w aucie, a powinien w... celi. Kobieta go wsypała

Mężczyzna podejrzany o kradzież hulajnogi, Katowice

Ukradł hulajnogę elektryczną na stacji benzynowej

Mężczyzna podejrzany o kradzież na dworcu PKS Sądowa

Ukradł portfel na dworcu Sądowa w Katowicach

Ukraińcy zatrzymani w Katowicach za rozbój

Napadli mężczyznę w toalecie centrum handlowego

Oszust oferujący apartamenty nad morzem zatrzymany

Apartament nad morzem za pół darmo? Uwaga – oszuści