Heading article

Rotator TOP - single

Polityka

Trzaskowski: Bez Waszej ciężkiej pracy nie zmieniłaby się Polska

Previous Next

Rafał Trzaskowski spotkał się w niedzielę z mieszkańcami na rynku w Katowicach. - Bez Waszej ciężkiej pracy nie zmieniłby się tak Śląsk, ale także nie zmieniłaby się tak Polska - mówił do wyborców. 

Kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w niedzielę przyjechał do województwa śląskiego. Odwiedził Częstochowę, Dąbrowę Górniczą oraz Bytom. Stamtąd pojechał do Katowic, gdzie w pierwszej turze wyborów zdobył 40,56 proc. głosów. 

W Katowicach jako pierwsza zabrała głos żona kandydata - Małgorzata Trzaskowska. - Mimo że jestem z Rybnika, znam Katowice bardzo dobrze. Mieszkałam w akademiku na Ligocie. Jak się domyślacie, miałam z tego okresu wiele wspaniałych wspomnień. Znam Śląsk i wiem, że jest piękny i zielony. Miasta miasteczka i wsie. Wiem jacy wspaniali mieszkają tu ludzie. Raz sam Rafał się o tym przekonał wiele lat temu. Najwyższy czas, żeby wszyscy w Polsce tak jak Rafał odkryli jak nasz Śląsk jest piękny i jacy piękni są tu ludzie - mówiła. 

Dodatek do emerytury 200 zł na każde dziecko?

Małgorzata Trzaskowska wspomniała również o nowym programie, skierowanym głownie do polskich matek, które wychowywały dzieci. - Śląsk to także silne i dumne kobiety, które wiedzą ile potrzeba energii, żeby wszystko w rodzinie działało jak należy. Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 zł za każde dziecko - mówi Małgorzata Trzaskowska. - Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam, ufam mu i wiem, że tego dopilnuje - dodaje. 

- My gorole musimy się dużo uczyć o Śląsku - przyznaje Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski podkreślał, jak wielką rolę pełni Śląsk dla naszego kraju. - Chciałem powiedzieć, że my gorole musimy się dużo uczyć o Śląsku. Zawsze! Miałem naprawdę dobrych nauczycieli. Dumne i twarde śląskie kobiety, moją żonę Gosię i moją teściową Gizelę, które zawsze umiały sprowadzić gorola na ziemię kiedy trzeba było - przyznaje Rafał Trzaskowski. - Cała Polska musi się uczyć Śląska i zadbamy o to, żeby się go uczyła - dodaje.

Kandydat po raz kolejny nawoływał Andrzeja Dudę do debaty

Rafał Trzaskowski nie odpuszcza. Podczas spotkania ze swoimi wyborcami nie omieszkał również wezwać prezydenta Andrzeja Dudę do debaty. 

- Drodzy Państwo, zastanawiacie się pewno dlaczego ta mównica jest pusta - mówi Rafał Trzaskowski, wskazując na pustą mównicę obok - Odpowiedź jest bardzo prosta. Przez cały czas muszę prowadzić korespondencyjną debatę z panem prezydentem, który boi się rozmawiać z ludźmi. W związku z tym panie prezydencie przez cały czas będę nawoływał do debaty. Czekamy na pana jutro w Leśnie. Zorganizowaliśmy nową formę debaty, arenę prezydencką, gdzie jestem absolutnie gotowy żeby odpowiadać na pytania od lewa do prawa, zaprosiliśmy kilkanaście redakcji. Różnica między mną a panem prezydentem Andrzejem Dudą jest bardzo prosta. Ja się nie boję jakiegokolwiek pytania, a pan prezydent chce odpowiadać na pytania, które zna wcześniej, które ustalił z własną telewizją i tym się różnimy - dodaje.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search