Heading article

Rotator TOP - single

Polityka

Uczniowie z Katowic protestują przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji

Czarnek

Uczniowie przychodzą ubrani na czarno do szkoły i protestują przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji – polityka znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi m.in. na temat społeczności LGBT. Wśród protestujących są również uczniowie z Katowic. 

Protestują w Mickiewiczu i Koperniku

Uczniowie deklarują, że będą chodzić na czarno do szkoły do końca tego tygodnia. Jak podaje Wybrocza, w proteście wzięli udział m.in. uczniowie III LO im. A. Mickiewicza i I LO im. M. Kopernika w Katowicach. Swoje niezadowolenie z wyboru nowego ministra edukacji wyraża także w ten sposób młodzież z Mikołowa, Żor i Jaworzna.

W niedzielę odbyła się manifestacja przed Ministerstwem Edukacji Narodowej

Przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w minioną niedzielę zgromadziło się ok. 200 protestujących osób. Wszyscy mieli ze sobą flagi LGBT oraz UE. Klika dni przed protestem wypisano sprayem na budynku MEN imiona osób, które popełniły samobójstwo przez swoją orientację seksualną.

Do zaprzysiężenia jeszcze nie doszło

Przemysław Czarnek w ramach rekonstrukcji rządu miał zostać ministrem edukacji i nauki dokładnie 5 października – to właśnie wtedy miało nastąpić zaprzysiężenie przez prezydenta podczas oficjalnej ceremonii. Niestety, okazało się, że poseł jest chory na koronawirusa, o czym poinformował na twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysieżenia. Uroczystość odbyła się dzień później - 6 października. Ze względu na zaistniałą sytuację, prezydent nie odwołał z funkcji ministrów edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Pozostaną członkami rządu do momentu powołania Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki.

fot. Przemysław Czarnek/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search