Heading article

Rotator TOP - single

Polityka

Zarząd województwa śląskiego przechodzi kwarantannę

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek od kilku dni ma kwarantannę. Teraz dołączył do niego marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. To działania prewencyjne, ponieważ miał on kontakt z ministrem Michałem Wosiem zarażonym koronawirusem.


- W związku z potwierdzonymi wynikami testu na wirusa u ministra Michała Wosia - z którym Zarząd miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach - zgodnie z zaleceniami Sanepidu, profilaktycznie marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie Zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie – podało biuro prasowe Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jedyną osobą, która nie została objęta kwarantanną to wicemarszałek Wojciech Kałuża, który pracuje normalnie. Jak podkreśla urząd, sytuacja ta nie wpłynie na charakter i intensywność pracy Zarządu Województwa Śląskiego.

- Marszałek pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia – czytamy w komunikacie wystosowanym przez ŚUM.


fot. Tomasz Żak / BP UMWS

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search