Pomagają dzieciom z Koszutki, i nie tylko. Fundacja "Gniazdo" ma nowe, piękne pomieszczenia

Fundacja "Gniazdo", której siedziba główna znajduje się w katowickiej dzielnicy Koszutka, przy ul. Morcinka 19a, zyskała nowe, piękne pomieszczenia w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Młodzieżowym Klubie Wspierania Rozwoju Osobistego. Fundacja pomaga dzieciom, wspierając ich rozwój. Zobaczcie zdjęcia.

Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy "Gniazdo" w katowickiej Koszutce jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych w Katowicach. Powstała w 1992 r. Obecnie pod jej opieką jest 70 dzieci. Fundacja wspiera rozwój młodych ludzi funkcjonujących w dotkniętych ubóstwem środowiskach rodzinnych i lokalnych.

"Gniazdo" ma pod opieką dzieci z Katowic

Fundacja wyrównuje szanse dzieci i młodzieży, tak aby przygotować ich do samodzielnego pod względem społecznym i ekonomicznym dorosłego życia.

Siedziba organizacji właśnie wzbogaciła się o nowo wyremontowane pomieszczenia w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Młodzieżowym Klubie Wspierania Rozwoju Osobistego. Pokoje odnowiła firma DAGMA, a właściwie jej dwie odnogi - DAGMA Bezpieczeństwo IT i DAGMA Płytki.

- Mamy trzy placówki wsparcia dziennego, dwie działają stacjonarnie: Świetlica Socjoterapeutyczna i Młodzieżowy Klub Wspierania Rozwoju Osobistego, a jedna jest placówką podwórkową i prowadzi zajęcia z dziećmi na terenie Bogucic - wyjaśnia Agnieszka Czaja, prezes Fundacji "Gniazdo".

Pomagają dzieciom rozwijać talenty i zainteresowania

- We wszystkich trzech placówkach silny nacisk kładziemy na pracę z grupami w oparciu o metody społeczności terapeutycznej, tzn. dużą część odpowiedzialności za miejsce, za to, co się dzieje w grupach, za rozwój osobisty oddajemy w ręce dzieci. To one decydują o różnych rzeczach, wspólnie z nami. Wypracowujemy je wspólnie. Pomagamy dzieciom rozwijać ich talenty i zainteresowania, pomagamy im uwierzyć w siebie, dajemy im oparcie w codziennych działaniach i aktywnościach. Przytoczę tu historię Natalii, z którą zaczęłam pracować w "Gnieździe" gdy miała 6 lat. Ona teraz mówi, że wychowywały ją dwa miejsca: ulica i "Gniazdo". Teraz Natalia dostała się na filologię angielską. Jestem z niej bardzo dumna. Ja często powtarzam, że mam dwójkę swoich dzieci i 70 "gniazdowych" - śmieje się Agnieszka Czaja.

W otwarciu odnowionych pomieszczeń "Gniazda" 10 listopada 2021 r. wzięli udział m.in. prof. Katarzyna Popiołek - jedna z założycielek Fundacji; Jerzy Woźniak - wiceprezydent Katowic, Jarosław Gwizdak - przewodniczący Rady Dzielnicy Koszutka, Mikołaj Sikorski - DAGMA Bezpieczeństwo IT i Łukasz Tomasik - DAGMA Płytki.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy