Kolejny rekord katowickich basenów. Odnotowano już 2 miliony odwiedzin! Szeroka oferta dla różnych grup wiekowych. Każdy znajdzie coś dla siebie

Katowickie baseny z kolejnym rekordem. W 2022 r. odnotowano milion odwiedzin, po ostatnim weekendzie mamy już ponad 2 mln. Baseny w Brynowie, Burowcu i Zadolu stały się lubianymi miejscami rekreacji mieszkańców i gości odwiedzających miasto.

Kolejny rekord katowickich basenów

Od momentu otwarcia w 2020 roku basenów w Brynowie i Burowcu oraz w 2022 r. w Zadolu, stały się one ważnymi punktami na rekreacyjnej mapie Katowic. Chętnie korzystają z nich mieszkańcy miasta oraz goście z całego regionu. W październiku 2022 r. odnotowano milion odwiedzin katowickich basenów. Po 15 miesiącach, w przedostatni weekend stycznia 2024 r., liczba odwiedzających przekroczyła już 2 miliony.

– To potwierdzenie, że decyzja o budowie trzech mniejszych pływalni zamiast jednego dużego aquaparku była trafna. Dodatkową zachętą dla katowiczan jest włączenie basenów do oferty Katowickiej Karty Mieszkańca. Z KKM wejście na pływalnię odbywa się z 60% zniżką. Z takiej możliwości, nasi mieszkańcy skorzystali już ponad 800 tys. razy – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta.

Każdy znajdzie coś dla siebie

W trzech miejskich pływalniach każdy znajdzie coś dla siebie. Katowickie baseny przyciągają szeroką ofertą zajęć dla różnych grup wiekowych. Dla dzieci są kolorowe brodziki i zjeżdżalnie, dla młodzieży i dorosłych - baseny sportowe, sauny i jacuzzi, a dla seniorów specjalne zajęcia z aerobiku w wodzie. Duże zainteresowanie obiektami jest też zasługą różnorodnych wydarzeń, które są w nich organizowane. Turnieje pływackie czy zawody sportowe przyciągają zarówno mieszkańców Katowic, jak i osoby z innych regionów.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że Katowickie Baseny stały się miejscem tak powszechnie cenionym i odwiedzanym przez mieszkańców oraz przyjezdnych. Przekroczenie liczby 2 mln uczestników to dla nas nie tylko powód do świętowania i dumy, ale także zobowiązanie do dalszego doskonalenia i poszerzania usług, aby sprostać oczekiwaniom naszych gości – mówi Tomasz Szpyrka, kierujący pionem basenów w Katowickich Wodociągach S.A.
Xiii noc biologow us katowice 2024 2

Może Cię zainteresować:

Tajemnice życia - od komórki do biosfery. XIII Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim już w piątek 26 stycznia 2024 r.

Autor: Szymon Karpe

22/01/2024

Fast Swim Katowice: Nauka Pływanie Dla Dzieci i Dorosłych

Może Cię zainteresować:

Fast Swim Katowice: Nauka Pływania Dla Dzieci i Dorosłych

Autor: Reklama

19/01/2024

21 mln zl na kluby sportowe w katowicach 2024 8

Może Cię zainteresować:

21 mln zł na kluby sportowe w Katowicach. Najwięcej pieniędzy ponownie otrzyma GieKSa. Są też środki na popularyzację sportu

Autor: Szymon Karpe

20/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon