Portugalska gwiazda world music – Mariza – wystąpi w Katowicach. Koncert odbędzie się 21 stycznia 2024 r.

Jak zapewnić sobie piękny początek roku? Już teraz kupując bilety na koncert Marizy – portugalskiej wokalistki, gwiazdy world music, który odbędzie się 21 stycznia 2024 r. w pięknej sali koncertowej katowickiego NOSPR-u.

ARC
Mariza 2

Mariza, uznawana za największą sławę muzyki fado, skarbu narodowego Portugalii, nie urodziła się w Europie, ale w południowej Afryce, w Mozambiku. Jej prawdziwe nazwisko brzmi Marisa dos Reis Nunes. Jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami do Portugalii. Dziś, jako Mariza, jest jedną z największych portugalskich gwiazd, rozsławiającą kulturę swojego kraju na całym świecie. Od czasów wielkiej Amalii Rodrigues żaden portugalski artysta nie odniósł takiego spektakularnego międzynarodowego sukcesu jak Mariza.

Mariza wystąpi 21 stycznia 2024 r. w Katowicach

„Kiedy koncert się kończy, już tęsknię za następnym” – pisze polski fan twórczości Portugalki w komentarzu pod informacją o występie Marizy. „Zjawiskowa, cudowna, jedyna... Brakuje przymiotników. Najpiękniejszy na świecie głos, artyzm, niezwykłe emocje. A także poczucie humoru, wspaniały kontakt i zachęcanie widowni do współuczestnictwa w koncercie” – podsumowuje. Tego piękna będą mogli również zażyć mieszkańcy Katowic i okolic, i to już niedługo.

Mariza wystąpi w Katowicach już 21 stycznia 2024 roku (niedziela) o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (plac Kilara 1).

Bilety na koncert do nabycia: https://www.eventim.pl/event/mariza-narodowa-orkiestra-symfoniczna-polskiego-radia-17472813/

Magnetyczny głos Marizy

Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych diw operowych i megagwiazd popu/rocka.

Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą daleko poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka, a także standardy jazzowe i bluesowe. Przez ponad 20 lat muzycznej kariery Mariza, z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie, stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie.

Artystka wydała osiem autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”, „Mundo”, „Mariza” oraz „Mariza Canta Amalia”), wiele płyt koncertowych i kompilacji. W swojej karierze otrzymała wiele prestiżowych nagród (m.in. Latin Grammy) oraz współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil, Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku – A Thousand Years.

www.facebook.com/Mariza www.mariza.com

Regulamin konkursu z biletami na koncert Marizy na Facebooku

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Wygraj bilety na koncert Marizy w Spodku”
2. Organizatorem konkursu jest firma Media Operator sp z.o.o. ul. W Roździeńskiego 2a, 41-946 Piekary Śląskie
3. Konkurs zostanie przeprowadzony wyłącznie w Internecie, na stronie https://www.facebook.com/24kat...

§ 2 WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE
1. Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być każda osoba fizyczna, która:
a) posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
b) nie jest pracownikiem Media Operator
c) nie jest członkiem rodziny pracownika Media Operator

§ 3 NAGRODY
1. Nagrodami w Konkursie jest podwójny bilet na koncert Marizy w sali NOSPR-u w Katowicach 21 stycznia 2024 r. w liczbie 1.
2. Zdobywcą nagrody w Konkursie jest Uczestnik, wyłoniony przez Komisję Konkursową, który w czasie trwania konkursu, pod postem konkursowym na profilu Facebookowym https://www.facebook.com/24kat... zamieści wpis, zawierający odpowiedź na temat zadany w poście konkursowym.
3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga Organizator.
4. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej i sposobie odbioru biletów poprzez serwis Facebook do maksymalnie 2 (dwóch) dni roboczych od zakończenia Konkursu.
5. W myśl niniejszego regulaminu, każdy uczestnik zwalnia serwis Facebook z odpowiedzialności za konkurs prowadzony przez Media-Operator.
6. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.

§ 4 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu, adresu konta poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego niezbędnych do przekazania nagrody.
2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na profilu https://www.facebook.com/24kat...

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Muzyka, de Gaulle i architektura. Czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to najbardziej niedoceniany przykład socrealizmu w Polsce?

Autor: Marcin Zasada

18/11/2023

Youtube 1920x1080 kopia6

Może Cię zainteresować:

Spacer po Katowicach śladami Grzegorza Fitelberga, muzyka, dyrygenta, dyrektora Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Autor: Katarzyna Pachelska

11/06/2023

Marin alsop

Może Cię zainteresować:

Po raz pierwszy w historii NOSPR dyrektorem artystycznym i I Dyrygentem tej świetnej orkiestry będzie kobieta, Marin Alsop

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon