Porwany na parkingu przed marketem. 60 tys. zł okupu

Do dramatycznych scen doszło na parkingu jednego z marketów w Jaworznie, gdzie uprowadzono człowieka. Całą sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy w Katowicach.

Mieszkaniec Jaworzna porwany na parkingu (zdjęcie poglądowe)
Mieszkaniec Jaworzna porwany na parkingu

Był dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia w 2020 roku. 30-letni mężczyzna został poproszony o spotkanie na parkingu przed sklepem w Jaworznie przez parę znajomych. Nie chcieli oni jednak złożyć życzeń, tylko grożąc przedmiotem, który przypominał pistolet, zażądali od jaworznianina 25 tysięcy złotych. Mężczyzna nie miał takich pieniędzy przy sobie, więc porywacze kazali mu wsiąść do samochodu i wywieźli go do Krakowa.

Tam porwany miał w jednym z bankomatów wypłacić 5 tysięcy złotych i przekazać podejrzanym. Gotówka nie załatwiła jednak sprawy, ponieważ porywacze po przemyśleniu spraw poprosili o jeszcze więcej. Wolność miała kosztować 60 tys. zł.

"Ruscy" załatwią sprawę

30-latek następnego dnia został jednak wypuszczony, ale z jasnym przekazem, że ma kilka dni na zebranie całej sumy. Jeśli mu się tego nie uda, to do całej sprawy wkroczą znajomi z Rosji…

Jeden z oskarżonych o porwanie chcąc uregulować swoje wcześniejsze zobowiązania, przekazał dwóm innym mężczyznom, że jest możliwość zarobienia łatwych pieniędzy, właśnie w akcji porwania mieszkańca Jaworzna. Szajka przygotowywała kolejny plan napadu na pokrzywdzonego, gdy w sprawę wmieszali się funkcjonariusze policji.

Oskarżonym zarzucono popełnienie 14 przestępstw w tym m.in. przestępstwa: wymuszenia rozbójniczego, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, przygotowania do porwania oraz porwania w związku z dokonanym rozbojem – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, Waldemar Łubniewski.

Za popełnione czyny oskarżonym grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ – zderzenie trzech samochodów

Podejrzany

Ukradł plecak z ogródka działkowego w Katowicach. Poznajesz?

18-latek próbował popełnić samobójstwo, Katowice os. Witosa

Odważna akcja policjantki. Nie straciła czujności po służbie

Nielegalnie przewoził susz tytoniowy

Zatrzymali go na S1. Dostał 7500 zł mandatu

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki

Wypadek Katowice

Wypadek na Chorzowskiej i Grundmanna