Poszukiwani wolontariusze na Silesia Marathon

7

Organizatorzy jednej z największych imprez sportowych na Śląsku poszukują chętnych do pomocy przy wydarzeniu. Zgłosić może się każdy bez względu na doświadczenie.

Największy bieg Śląska

Silesia Marathon to duże i znane wydarzenie sportowe, które co roku odbywa się w sercu naszego regionu. Jednym z głównych koordynatorów biegów jest Bohdan Witwicki, który jednocześnie pełni rolę prezesa fundacji Silesia Pro Active. Pierwsza edycja maratonu miała miejsce w 2009 roku i od tego czasu przyciąga do Katowic nie tylko polskich sportowców, ale także gości z zagranicy.

Uczestnicy zawodów mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce dzięki kilku rodzajom biegów. Oczywiście podstawowym z nich jest trasa o długości 42 kilometrów. Towarzyszą jej także inne dystanse. Najdłuższy to Ultra Maraton, podczas którego sportowcy pokonują aż 50 kilometrów. Są też łagodniejsze wyścigi: Półmaraton (21 km) oraz Mini Maraton (4,2 km). Jak widać: każdy może wybrać odpowiadający mu poziom trudności i sprawdzić swoją wytrzymałość.

Kto chce być wolontariuszem?

Wiadomo, że przy organizacji tak dużego i poważnego przedsięwzięcia potrzeba wielu rąk do pracy. Dlatego też koordynatorzy wydarzenia zapraszają do współpracy wszystkich chcących osobiście poznać kulisy Silesia Marathon.

- Lubisz być w centrum wydarzeń? Jesteś osobą aktywną i nie boisz się wyzwań? Stawiasz na kontakt z ludźmi i współpracę? Dołącz do grona wolontariuszy Silesia Marathon 2020, największej imprezy biegowej w regionie - zapraszają koordynatorzy.

Chętni do podjęcia tego wyzwania zostaną oddelegowani do różnych stanowisk. Część wolontariuszy będzie pracować w biurze zawodów. To właśnie tam zgłaszają się uczestnicy po odbiór pakietów startowych. Inni pomogą przy zabezpieczaniu trasy. Zadbają, by podczas biegu nikt nie zakłócił spokojnego przebiegu wydarzenia, a także wesprą sportowców. Kolejne miejsce to punkty odżywcze, gdzie wolontariusze zorganizują poczęstunek dla zawodników. Pozostałe zadania, których można się podjąć, realizowane będą przy mecie oraz w strefie depozytu. Lista obowiązków wydaje się długa, ale na chętnych czekają także miłe benefity. Co oferują koordynatorzy?

  • Pisemne porozumienie wolontariackie
  • Ubezpieczenie NNW
  • Przygotowanie stanowiskowe i szkolenie dotyczące wolontariatu sportowego
  • Koszulkę oraz gadżety pamiątkowe
  • Poczęstunek podczas działań
  • Zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu
  • Możliwość zdobywania doświadczenia w organizacji imprez sportowych poprzez udział w jednym z największych wydarzeń tego typu na Śląsku

W tym roku Maraton będzie miał miejsce 4 października. Jednak wolontariusze zostaną poproszeni o pomoc również 02.10. i 03.10. Specjalne szkolenia odbędą się pod koniec września. Wszyscy chętni mogą zapisywać się przez formularz: https://forms.gle/Ya6BguDy4osPhFtN9. Koordynatorem działań tej sekcji zawodów jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

- Silesia Marathon to nie tylko zawodnicy – to również wolontariusze, bez których nie ma mowy o powodzeniu biegu - zachęcają organizatorzy imprezy.

fot. Regionalne Centrum Wolontariatu Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: