Poważna awaria ciepłownicza w Katowicach. Pół miasta bez ciepła i ciepłej wody

W trzech dzielnicach Katowic nie ma ciepła z sieci ciepłowniczej, i tym samym nie tylko kaloryfery są chłodne, ale i nie ma ciepłej wody. Tauron Ciepło musi usunąć poważną nieszczelność głównego rurociągu magistralnego w Katowicach.

Byt rury cieplownicze

W trzech dzielnicach Katowic:

  1. Brynów,
  2. Piotrowice-Ochojec
  3. Ligota

w budynkach przyłączonych do sieci ciepłowniczej nie ma ciepła i ciepłej wody. Z tego powodu zamknięto do odwołania Basen Brynów (Baseny Zadole i Burowiec) są czynne.

Oświadczenie Tauron Ciepło

Firma Tauron Ciepło wydała oświadczenie dotyczące tej sytuacji:

"W związku z koniecznością usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistralnego w Katowicach, Tauron Ciepło zmuszony jest wstrzymać na czas naprawy, dostawy ciepła do części budynków w mieście. Przerwa w dostawach dotyczy budynków w dzielnicach: Brynów, Piotrowice-Ochojec oraz Ligota. Usunięcie awarii jest konieczne ze względów technologicznych i operacyjnych. Planowany termin wyłączenia dostaw ciepła dnia 22.11.2022 w godzinach rannych oraz wznowienia najpóźniej we wczesnych godzinach rannych 23.11.2022 r. Z myślą o mieszkańcach, harmonogram prac naprawczych przygotowano tak, żeby przerwa w dostawach ciepła i związane z tym ewentualne uciążliwości były jak najkrótsze. Służby techniczne TAURON Ciepło dokładają wszelkich starań aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace naprawcze i skrócić do minimum wymaganą technologicznie, konieczną przerwę w dostawie ciepła.
Serdecznie Państwa przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane".

800 tys. mieszkańców aglomeracji korzysta z ciepła sieciowego dostarczanego przez Tauron Ciepło

Z ciepła sieciowego dostarczanego przez Tauron Ciepło korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-zagłębiowskiej. Podstawowe jednostki wytwórcze to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze opierają się na produkcji ciepła z węgla. W tym roku w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej Tauron Ciepło przyłączy do sieci ciepłowniczej kolejne budynki na łączną moc cieplną ponad 40 MW.

W ubiegłym sezonie grzewczym Tauron wyprodukował około 9,5 milionów GJ (gigadżuli) ciepła.

Tramwaje Katowice ul Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Od 21 listopada nie jeżdżą tramwaje między Rondem w Katowicach a Pętlą przy Stadionie Śląskim w Chorzowie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/11/2022

Potrącenie ulica Kijowska, Katowice

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne potrącenie w Katowicach. Pomimo reanimacji pieszy nie przeżył wypadku na ulicy Kijowskiej w dzielnicy Ligota-Panewniki

Autor: Katarzyna Pachelska

19/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon