Powstaje nowy biurowiec w Katowicach. Zasłoni Silesię City Center!

Wiezowiec

Powstaje kolejny biurowiec w Katowicach. Właśnie rozpoczęła się jego budowa między ul. Chorzowską i Silesia City Center. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 roku.

Między ul. Chorzowską i Ściegiennego, nieopodal centrum handlowego Silesia City Center powstaje nowy biurowiec o nazwie Craft. Inwestorem jest Ghelamco, który w 2020 roku oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point, znajdujący się przy ul. Chorzowskiej i Ściegiennego.

Nowy biurowiec Katowice. Kiedy zakończy się budowa?

Na koniec prac będziemy musieli trochę poczekać. Inwestycja nowego biurowca ma się zakończyć w 2022 roku. Projekt nowego Craft’a został przygotowany przez katowicka Pracownię Architektoniczną Czora & Czora. Według planów nowy biurowiec będzie miał 55 metrów wysokości, 13 pięter i 26 700 m kw. powierzchni użytkowej. Jak zakładają architekci, budynek będzie złożony z trzech spiętrzonych prostopadłościanów. Na jego elewacji mają znajdować się elementy w odcieniu miedzi, które będą nawiązywać do industrialnego charakteru miasta. W biurowcu nie zabraknie również zjawiskowych tarasów – w założeniu ma być ich sześć, w tym jeden na dachu.

Ekologia na pierwszym miejscu

Biurowiec będzie przyjazny osobom, które stawiają na ekologiczny transport – nie zabraknie w nim stacji do ładowania samochodów elektrycznych, a osoby poruszające się rowerem będą miały do dyspozycji 60 miejsc dla swoich dwukołowych pojazdów. Dla rowerzystów zaplanowano także zaplecze wyposażone w szatnie i prysznice.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: