Powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Gospodarczej. Połączy Nikiszowiec z Doliną Trzech Stawów

Najbardziej niebezpieczny dla rowerzystów fragment trasy pomiędzy Nikiszowcem a Doliną Trzech Stawów doczeka się drogi rowerowej. - Droga jest wąska, a samochody jeżdżą tam bardzo szybko, więc częściej wybieram chodnik. Chodnik jest za to dziurawy, w fatalnym stanie - mowa o ul. Gospodarczej.

Trwa budowa dwóch dróg rowerowych, które mają doprowadzić rowerzystów do Nikiszowca.

Pierwsza połączy zabytkowe osiedle z sąsiednim Giszowcem. Trasa o długości prawie dwóch i pół kilometra ma powstać wzdłuż ul. Szopienickiej od skrzyżowania z ul. Mysłowicką do skrzyżowania z ul. Bernarda Krawczyka.

Druga ma docelowo połączyć Nikiszowiec z os. Paderewskiego. Właśnie powstaje półtorakilometrowa trasa od skrzyżowania ul. Granicznej i Pułaskiego przez Dolinę Trzech Stawów do ul. Gospodarczej. Będzie to częściowo droga rowerowa, a częściowo ciąg pieszo-rowerowy.

"Droga jest wąska, a samochody jeżdżą tam bardzo szybko"

Wybudowanie tego fragmentu drogi rowerowej nie oznacza jednak, że mieszkańcy i turyści, którzy będą chcieli dostać się z Doliny Trzech Stawów do Nikiszowca, będą mogli zrobić to w pełni bezpiecznie. Nadal będą musieli pokonać kilkusetmetrowy fragment jezdni (ul. Gospodarczej) wzdłuż cmentarza komunalnego, aby wrócić na ścieżkę rowerową, która prowadzi już przez Nowy Nikiszowiec do Nikiszowca.

- Droga jest wąska, a samochody jeżdżą tam bardzo szybko, więc częściej wybieram chodnik. Chodnik jest za to dziurawy, w fatalnym stanie. To wybór pomiędzy złym i gorszym - mówi Karolina, która często dojeżdża tą drogą do pracy na rowerze.

Jak jednak ustaliliśmy, budowa drogi rowerowej, która docelowo połączy Dolinę Trzech Stawów z Nikiszowcem, została podzielona na dwa etapy.

- Odcinek wzdłuż ul. Gospodarczej zawiera się w drugim etapie, do którego jest obecnie uzyskiwana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej uzyskaniu możliwe będzie rozpoczęcie wyboru wykonawcy robót - informuje Adam Skowron z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Droga rowerowa powstanie po południowej stronie ul. Gospodarczej. - Istniejący chodnik po stronie północnej pozostanie bez zmian - dodaje Adam Skowron.

W związku z budową drogi rowerowej do wycinki wyznaczono trzy drzewa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon