Poznaliśmy pełen program festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021

W dniach 29 lipca - 1 sierpnia 2021 roku odbędzie się szesnasta edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice. Znamy już wszystkich wykonawców.

Tauron Nowa Muzyka

Katowicki festiwal to przekrój wszelakich stylów muzycznych. W tym swoistym tyglu brzmieniowym będzie można usłyszeć kilkanaście gatunków i wariacji. Jazz, eksperymentalna elektronika, techno, house, rap, electropop – Tauron Nowa Muzyka Katowice jest gwarantem muzycznej różnorodności.

Sceny festiwalu

Do dyspozycji fanów będzie aż pięć scen, podzielonych na dwie główne lokalizacje:

  • Main stage (Strefa Kultury)
  • Club stage (Strefa Kultury)
  • Newonce stage (Strefa Kultury)
  • JAZBAR Muchowiec (Dolina Trzech Stawów)
  • Sztauwajery (Dolina Trzech Stawów)

Koncert otwarcia

Koncert otwarcia odbędzie się w czwartek 29 lipca na JAZBARze (start o godz. 20), a jego kulminacją będzie występ brazylijskiego muzyka jazzowego Domenico Lancellotti. Towarzyszyć mu będą Piotr Zabrodzki, Macio Moretti i Wojtek Traczyk. Po inauguracji set didżejski zaprezentuje DJ Hura. Na pierwszy dzień imprezy jest dostępny odrębny bilet w kwocie 40 zł.

Festiwal w części głównej

Od piątku festiwal rozkręci się na dobre. Tego dnia na głównej scenie usłyszmy Floating Points - wybitnego twórcę ambitnej elektroniki, Acid Arab – multikulturowy zespół z Paryża oraz EABS - młode gwiazdy nowej fali polskiego jazzu. W sobotę 31 lipca na Main stage wystąpią GusGus - gwiazdy electropop, Błoto – intrygujący zespół jazzowy z gościnnym udziałem wokalisty Anthony’ego Millsa aka Toni Sauna oraz Folk Solution - Artyści Baletu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Club stage zdominują dźwięki tanecznej elektroniki i muzyki klubowej. W piątek 30 lipca usłyszymy brzmienia ze styku techno i house, które zaprezentują tacy didżeje, jak Gerd Janson, DJ Tennis, Jennifer Cardini, Sid Le Rock oraz Mr Lex. Sobota 31 lipca to mroczniejsze techno, industrial i electro. Pojawią się tacy artyści, jak Afrodeutsche, Chino, ISAbella, JASSS oraz A_GIM, który wystąpi z liveactem This is the Zodiac Speaking.

Hip-hopowy zakątek

W Strefie Kultury stanie również Newonce stage, która będzie dedykowana muzyce hiphop i rap. Wystąpi tam śmietanka polskiej sceny - Włodi/1988, Syny, Kukon & Julia Mikuła, Zdechły Osa, Belmondawg, ŻYTO/NOON, Szczyl, Lowpass oraz Święty Bass, a także amerykański raper i multiinstrumentalista Kassa Overall.

Fajrant

Zakończenie festiwalu zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia. Wówczas w Sztauwajerach (róg ul. Granicznej i ul. Pułaskiego) odbędzie się wielogodzinna taneczna impreza kończąca tegoroczne wydarzenie. Wstęp na "Fajrant" jest bezpłatny.

Ceny biletów na Tauron Nowa Muzyka Katowice

Bilety jednodniowe będą dostępne w cenie 140 zł. Za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice fani zapłacą jedynie 199 zł. Osoby, które posiadają już karnety lub zakupią wejściówki na przyszłoroczny festiwal, za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję festiwalu zapłacą jeszcze mniej, bo 149 zł.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon