PR-owe wzmożenie Katowic. Miasto zatrudniło agencję PR do komunikacji "tematów zielonych"

Miasto Katowice uważa, że w mediach za mało się mówi o działaniach związanych z ochroną środowiska w Katowicach. Dlatego zdecydowało się na zatrudnienie agencji PR, która ma wspomagać miasto w "komunikacji tematów zielonych".

FB Katowice - oficjalny profil miasta
Katowice

Katowice ruszają z ofensywą PR-ową. Powołały do życia miejską spółkę pod nazwą Katowicka Agencja Wydawnicza, która od początku 2022 roku ma zajmować się m.in. promocją i komunikacją z mediami oraz mieszkańcami działań innych katowickich spółek. A nawet już zaczęła, bo np. komentarza do naszego tekstu: PKM Katowice nie ma kierowców. Nie będzie obsługiwać 5 linii autobusowych od 1 stycznia 2022 r. udzielił już w imieniu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Katowice Adam Skowron, pracownik Katowickiej Agencji Wydawniczej (były rzecznik katowickiego TBS-u).

Umowa z firmą PR i doradczą na 75,4 tys. złotych

Ale to nie wszystko. Miasto zawarło umowę z katowicką agencją PR-ową i firmą doradczą w jednym Buszman. Komunikacja, doradztwo, badania, strategie. Współpraca firmy, prowadzonej przed dr Marię Buszman, wykładowczynię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, z miastem rozpoczęła się w październiku 2021 r. Miasto reklamuje firmę Buszman jako "firmę doradczą z ekspercką wiedzą i unikatowym doświadczeniem we współpracy z samorządami, także w obszarze analiz, badań i planów tzw. tematyki zielonej".

Ze strony firmy prace nad projektem dla miasta Katowice nadzorują dr Anna Losa-Jonczyk oraz dr Maria Buszman. Jak informuje Urząd Miasta Katowice, współpraca potrwa do czerwca 2022 roku. Umowa zawarta jest na kwotę 75,4 tys. złotych.

Komunikacja "tematów zielonych"

Firma Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie opracowuje dla Urzędu Miasta Katowice analizę i strategię komunikacji tematów zielonych w mieście. Projekt "Korzystają mieszańcy, zyskuje środowisko" ma być odpowiedzią na wyzwania związane z kryzysem klimatycznym, przed którymi stoi miasto i jego mieszkańcy.

- Miasto Katowice od lat dba o zrównoważony rozwój i przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska. Podejmowane działania przekładają się bezpośrednio na zdrowie i komfort życia mieszkańców. Nadszedł czas, aby to, co robi miasto i mieszkańcy w tym zakresie było jeszcze lepiej widoczne, a dzięki temu - efektywniejsze. W Katowicach właśnie rusza projekt "Korzystają mieszkańcy, zyskuje środowisko!" - informuje Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Katowice

Nowy projekt "Korzystają mieszkańcy, zyskuje środowisko!"

Co składa się na projekt "Korzystają mieszkańcy, zyskuje środowisko!":

  • analiza dotychczasowych zielonych działań w mieście,
  • wywiady pogłębione z fachowcami w zakresie ochrony środowiska, społecznikami, przedstawicielami Lasów Państwowych oraz deweloperów,
  • specjalna skrzynka mailowa, na którą wszyscy zainteresowani tematem mogą kierować informacje, uwagi oraz sugestie związane z zielonymi działaniami w mieście oraz komunikacją i edukacją w tym zakresie.

Skrzynka mailowa projektu to: katowice@buszman.biz - Zapraszamy! Im więcej głosów i opinii, tym więcej skorzystają mieszkańcy i bardziej zyska środowisko! - zachęca firma Buszman.

Strategia powstaje w oparciu o analizę materiałów merytorycznych niezbędnych do przygotowania projektu, a także aktualnie prowadzone przez Urząd Miasta działania i akcje związane z tematyką zieloną. Ten materiał zostanie uzupełniony o badania jakościowe, w formie wywiadów pogłębionych z osobami mającymi kompetencje i wiedzę związaną z tematami zielonymi w mieście. W wywiadach wezmą udział pracownicy Urzędu, wybranych jednostek podległych, przedstawiciele Lasów Państwowych, deweloperów oraz społecznicy. 

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon