Praktiker w Katowicach przeszedł do historii. Rozbiórka sklepu została zakończona, czas na nowoczesne biurowce

Demontaż budynku przy al. Górnośląskiej, w którym do 2017 roku działał sklep z artykułami budowlanymi Praktiker, dobiegł końca. Działka należy do spółki zależnej firmy Skanska, która ma w planach wybudować dwa budynki biurowo-handlowo-usługowe.

Praktiker katowice

Na początku 2017 roku sieć sklepów Praktiker w wielu miastach przestała funkcjonować. Likwidacji uległ także market w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, położony w pobliżu autostrady A4. Po czterech latach skazanego na bezużyteczność gruntu w końcu zaczęło się coś dziać. Urząd Miasta Katowice w kwietniu pozytywnie zaopiniował wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i na teren wjechał ciężki sprzęt. Przez kilkanaście tygodni konstrukcja byłego sklepu sukcesywnie znikała z oczu, skrywając się za tymczasowym ogrodzeniem. Rozbiórka dobiegła wreszcie końca, pozostał już tylko gruz.

Mają powstać biurowce

Właścicielem działki została firma Linarite Company, należąca do spółki Skanska. Przedsiębiorstwo znane przede wszystkim z budowania przestrzeni biurowych, ma już swój plan na wykorzystanie gruntów zlokalizowanych przy ul. Dygacza, Granicznej, Pułaskiego i alei Górnośląskiej w Katowicach.

Na prawie dwóch hektarach terenu mają powstać dwa kilkupiętrowe biurowce z pasażem handlowym na parterze oraz parkingiem. Nowy właściciel na razie nie przedstawia szczegółowych informacji. Wciąż trwają prace nad ostatecznym kształtem projektu nowej inwestycji.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon