Premiera najnowszej płyty Metalliki w Katowicach. Pod Spodkiem powstanie mural

Legendarna Metallika nagrała swój jedenasty album studyjny - "72 Seasons". W Katowicach odbędzie się wydarzenie związane z jego premierą. Pod Spodkiem powstanie mural, a fani będą mogli wziąć w tym udział i posłuchać najnowszych utworów zespołu.

Universal Music
3b42f333282d8f67f02dbc46edd35f16

W piątek, 14 kwietnia, na sklepowe półki trafi kolejna płyta Metalliki - "72 Seasons". To jedenasty album studyjny legendarnego zespołu heavymetalowego, który zapisał się w zbiorowej świadomości przebojami: "Nothing Else Matters", "Enter Sandman" czy "Master of Puppets".

Tego samego dnia na katowickim pl. Sławika i Antalla przed Spodkiem odbędzie się wydarzenie promujące "72 Seasons". Powstanie tam pamiątkowy mural, na którym fani zespołu będą mogli odcisnąć dłonie. Grafika zostanie wydrukowana na specjalnej folii z aluminium do aplikacji na betonie lub asfalcie. Poza tym graffiti inspirowane najnowszym krążkiem Metalliki przygotuje Patryk Wróżyna. Oczywiście wszystko przy dźwiękach najnowszych utworów Metalliki.

Wydarzenie promujące płytę "72 Seasons" rozpocznie się w Katowicach o godz. 19.00 i potrwa do godz. 22.00. Pierwsze 72 osoby na hasło "72 Seasons" otrzymają plakaty.

To miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. W 1987 roku Metallika zagrała w Spodku pierwszy w historii koncert na terenie Polski.

Pamiętam, że James Hetfield (wokalista i gitarzysta Metalliki - przyp. red.) wpadł do naszej kanciapy i zaserwowaliśmy mu wódeczkę. Uniósł się ambicją i pochłonął prawie pół butelki. Szybko wyjaśniliśmy, że w Polsce pije się sporo, ale niekoniecznie w taki sposób - wspominał Roman Kostrzewski, lider KAT-a, który grał jako support przed Metalliką.
Metallica w drodze do Katowic w 1987 roku

Może Cię zainteresować:

"Hetfield! Przyszedł Hetfield!". 37 lat temu w Katowicach lider Metalliki pił do rana wódkę z fanami

Autor: Marcin Zasada

09/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon