Prezes Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek, złożyła rezygnację. Park Śląski nie ma szczęścia do prezesów

Z funkcji prezesa zarządu WPKiW SA, zarządzającego Parkiem Śląskim w Chorzowie, zrezygnowała Agnieszka Bożek.

Park Śląski
Agnieszka Bożek jako prezes Parku Śląskiego

Agnieszka Bożek, prezes WPKiW SA im. Jerzego Ziętka, zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. Jej rezygnację przyjęła rada nadzorcza WPKiW w składzie:

  1. Beata Kozak-Matusiak - Przewodnicząca Rady Nadzorczej
  2. Adam Krawiec -Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
  3. Dorota Gilarska - Sekretarz
  4. Daniel Beger - Członek Rady Nadzorczej

Obowiązki prezesa, do czasu wyboru nowego prezesa, będzie pełnił wiceprezes Maciej Gabryś.

- Potwierdzam, że prezes Agnieszka Bożek złożyła rezygnację z funkcji prezesa Parku Śląskiego - mówi Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego. - Podczas wykonywania obowiązków prezesa Parku Śląskiego przez Agnieszkę Bożek zdynamizowane zostały prace inwestycyjne. Przyspieszono z realizacją wielu zadań. Uporządkowano dokumentację projektową, rozpoczęto kolejne przedsięwzięcia, ustabilizowano finanse. Ten rok po zamknięciu będzie najlepszym dla Parku Śląskiego w ostatnich latach. Dziękujemy Pani Prezes za zaangażowanie i efektywną pracę. Życzymy sukcesów na dalszej drodze zawodowej - dodaje Gruszka.

Agnieszka Bożek już nie jest prezesem Parku Śląskiego

Agnieszka Bożek zamieściła na FB Parku Śląskiego oświadczenie w sprawie swojej rezygnacji. Czytamy w nim m.in.:

"(...) Biorąc pod uwagę (...) ogromny wkład pracy, energii i serca jakie włożyłam w pracę na rzecz Parku Śląskiego decyzja, którą podjęłam nie była łatwa. Wierzę jednak, ze to co udało mi się zrobić i rozpocząć będzie służyło przez długie lata parkowym gościom. Park Śląski to niezwykła ponad 70 letnia historia, która pokazuje, że to ludzie tworzą to miejsce. Z tym przeświadczeniem wierzę, że Park powróci do swoich lat świetności".

Pani prezes pełniła tę funkcję od lutego 2020 roku, czyli nieco ponad 1,5 roku. W tym czasie w Parku otwarto m.in. Ogród Japoński czy plac mozaikowy przy Kapeluszu. Podpisano też umowę na wykonanie Ogrodu Społeczności Parkowej.

Na swojej stronie internetowej Agnieszka Bożek pisze: "Park Śląski stanowi dla mnie kolorową paletę wspomnień i integralną część mojego życia, dlatego też zależy mi by to miejsce odzyskało swój dawny blask".

Agnieszka Bożek mieszka w Tychach. Skończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu (kierunek zarządzanie i marketing – zarządzanie finansami) oraz Politechnikę Śląską (kierunek zarządzanie i marketing: specjalność zarządzanie finansami). W lipcu 2020 roku skończyła studia podyplomowe Executive Master od Business Administration (MBA). W latach 2018-2020 była dyrektorem Departamentu Obsługi Zarządu Województwa Śląskiego.

Park Śląski nie ma szczęścia do prezesów

Park Śląski nie ma szczęścia do prezesów. Zmieniają się jak w kalejdoskopie. W ciągu trzech lat po objęciu stanowiska marszałka woj. śląskiego przez Jakuba Chełstowskiego było już pięciu prezesów. A będzie szósty. Przed Agnieszką Bożek prezesem był Tomasz Papaj (przez 8 miesięcy), a przed nim: Aneta Moczkowska (do jesieni 2018 r.), Marek Widuch (przez 7 miesięcy), Krzysztof O. (dwa miesiące, zatrzymany pod zarzutem łapówkarstwa).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon