Protest pod sklepami Leroy Merlin i Auchan w Katowicach. Akcję organizuje Śląski Sztab Kryzysowy

Śląski Sztab Kryzysowy, organizacja, w której działają Ukraińcy i Polacy, zapowiada zorganizowanie pokojowego protestu przed sklepami Leroy Merlin i Auchan w Katowicach.

Leroy Merlin
Leroy Merlin

Śląski Sztab Krysysowy dołącza do Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin i Auchan. Powody bojkotu to zbrodnie popełnione przez rosyjskich morderców w Buczy i innych ukraińskich miastach, nieustające torturowanie miasta Mariupol, gdzie ludzie nie mają wody, prądu i ogrzewania.

Protest przed sklepami Leroy Merlin i Auchan w Katowicach

Społecznicy będą w trakcie pikiety pokojowo protestować i informować ludzi o celu bojkotu.

- W dniu 10.04.2022 (niedziela handlowa) o godz. 14:00 spotykamy się pod sklepem Leroy Merlin przy ul. Alpejskiej 4 w Katowicach (3 Stawy), potem po mniej więcej godzinie, planujemy przenieść pikietę pod sklep Auchan, zaledwie 500 metrów dalej - informują organizatorzy.

Jak mówią przedstawiciele Śląskiego Sztabu Kryzysowego, ich celem jest zmuszeniu sieci sklepów Leroy Merlin i Auchan, które wciąż działają i płacą podatki w Rosji, do natychmiastowego zatrzymania działalności w tym kraju. W ich przekonaniu każdy, kto sprzedaje swoje towary czy usługi Rosjanom, staje się sponsorem Putina, finansuje bomby i rakiety spadające na Ukrainę. Robienie zakupów w takich sklepach, tu w Polsce, jest także wspieraniem wojny.

Celem pikiety jest informowanie klientów

- Nasz protest nie jest wymierzony w pracowników sklepów, ani żadne grupy narodowe. Chodzi wyłącznie o Putina, jego żołnierzy popełniających zbrodnie wojenne oraz o ich cichych wspólników, którzy wybrali zarabianie zakrwawionych rubli, zamiast przyzwoitości. Tak właśnie zrobili francuscy właściciele sklepów Leroy Merlin, Auchan i Decathlon - dodają społecznicy.

Celem protestu nie jest blokowanie wejścia do sklepu i robienia zakupów. - Naszym celem jest informowanie klientów Leroy Merlin o skutkach ich zakupów w tym sklepie, ale nie utrudnianie ich. Gorąco zachęcamy każdego rozważyć bojkot konsumencki i uratować tym życie niewinnych ludzi - kończą organizatorzy pikiety.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon