Protest samochodowy w Katowicach. Związkowcy z Taurona stracili cierpliwość

Protest tauron zwiazkowcy

Premier niestety nie udzielił odpowiedzi związkowcom z grupy Tauron a propos spotkania w sprawie problemów w firmie. Dzisiaj, 28 kwietnia odbył się protest samochodowy. Przedstawiciele „Solidarności” udali się po nim do biura poselskiego Mateusza Morawieckiego.

Protest samochodowy związkowców z Taurona w centrum Katowic

Transformacja energetyczna na Śląsku jest dzisiaj tematem numer jeden. Gdy w gmachu Sejmu Śląskiego trwają rozmowy, związkowcy Taurona zorganizowali rano protest samochodowy. Potem udali się do biura poselskiego premiera Mateusza Morawieckiego. by wręczyć mu list, na który nie odpowiedział.

Protest samochodowy związkowców Taurona odbył się dzisiaj, 28 kwietnia 2021 r. w godzinach porannych. Manifestujący jeździli oplakatowanymi samochodami po centrum Katowic w pobliżu siedziby głównej spółki. Spowolniony ruch dało się odczuć m.in. na ul. Chorzowskiej.
Gdy trwał protest, miało się rozpocząć spotkanie zarządu spółki ze związkowcami z Rady Społecznej. Odbyło się finalnie nie w głównej siedzibie zarządu Taurona, lecz w budynku biurowym przy Elektrociepłowni Katowice.

Premier nie udzielił odpowiedzi na list związkowców

Po proteście związkowcy udali się do biura poselskiego Mateusza Morawieckiego i wręczyli listy od przedstawicieli NSZZ "Solidarność" z Tauronu w temacie sytuacji w spółce oraz napiętej sytuacji społecznej, datowany na15 kwietnia. W biurze złożyli także list skierowany do Premiera Morawieckiego od Przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy.

CZYTAJ TAKŻE:

Tłumy przed Tauronem. Związkowcy domagają się spotkania z premierem Morawieckim

fot. Solidarność ZG Janina

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: