Protest związkowców JSW.SA. Manifestacje będą w trzech miejscach

Jak podaje Solidarność Górnicza, już jutro, w czwartek 1 lipca 2021, związkowcy z Reprezentatywnych Związków Zawodowych w JSW S.A. zaprotestują w trzech miejscach na Śląsku. Sprawdź, gdzie odbędą się manifestacje.

Zdjęcie poglądowe - protest Taurona

Dzisiaj, 30 czerwca, Solidarność Górnicza opublikowała komunikat o trzech manifestacjach związkowców z Reprezentatywnych Związków Zawodowych w JSW S.A.

- Związkowcy mówią dość braku dialogu społecznego i łamania praw pracowniczych i związkowych w JSW S.A – czytamy na stronie Solidarności Górniczej. - Szykuje się więc gorący czwartek na Śląsku - dodają związkowcy.

Celami tych demonstracji jest:

  • przywrócenie dialogu społecznego w Spółce, ponieważ łamane są tam prawa pracownicze i związkowe, a pracodawca nie realizuje zapisów zawartych we wcześniejszych porozumieniach płacowych.
  • zaprzestanie działań prowadzonych przez niektórych posłów PiS, które wpływają na obsadę kadrową zarządów spółek węglowych, przez co obniżają jakość zarządzania przedsiębiorstwami, a firmy te stawiają przed widmem upadłości.
  • natychmiastowy odbiór zakontraktowanego węgla wydobytego przez PGG, Lubelski Węgiel "Bogdanka", Tauron Wydobycie S.A. oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o.

Protesty związkowców JSW.S.A – gdzie?

1 Lipca związkowcy planują przeprowadzić serie pikiet wyrażających niezadowolenie załóg górniczych wobec obecnej sytuacji w ich spółce.

  • godz. 9 – odbędzie się pierwsza manifestacja pod siedzibą Zarządu JSW przy al. Jana Pawła II 4 w Jastrzębiu-Zdroju.
  • godz. 11.30 – odbędzie się druga pikieta pod biurem europosłanki Izabeli Kloc w Mikołowie przy ul. Konstantego Prusa 17.
  • godz. 13 – przeprowadzą ostatnią pikietę przed biurem poselskim posła z okręgu katowickiego i obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon