Ks

Protesty kobiet ostrzejsze. Graffiti na katowickiej katedrze

Protesty nabierają na sile. Według szacunków policji wczoraj w manifestacji w Katowicach wzięło udział ponad 20 tys. osób! Atmosfera robi się coraz bardziej napięta. W naszym mieście doszło do pierwszych aktów wandalizmu.

Protesty w Katowicach odbywają się codziennie od czwartku. Mają one zarówno formę „spaceru” jak i blokady ulic. Według danych policji tylko wczoraj w proteście wzięło udział ponad 20 tys. osób.

Środowy protest był jednak inne niż wszystkie. Większość demonstrantów zaczęła manifestację na rynku, a nie pod Katedrą Chrystusa Króla. Prawdopodobnie miało to związek z aktem wandalizmu, o którym poinformował wczoraj ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy metropolity katowickiego. Po wtorkowym proteście na budynku Archidiecezji Katowickiej Katedry Chrystusa Króla pojawiło się graffiti. „Oddajcie nam wolność ku**a”, „Je**ć PiS i KO”

- Bez względu na opcję polityczną, poglądy czy przekonania nie może być naszej zgody na jakiekolwiek niszczenie mienia bez względu na to czy mamy do czynienia z własnością kościelną, państwową czy prywatną... tu nie chodzi tylko o mury!!! – komentuje ks. dr Tomasz Wojtal.

Prezydent apeluje o pokojowy charakter protestów

Głos w sprawie zabrał prezydent Katowic Marcin Krupa. Apeluje do manifestujących o pokojowy przebieg manifestacji.

- Katowice – to nasz wspólny dom, w którym każdy ma niezbywalne prawo do manifestowania swoich poglądów i opinii. Dlatego apeluję, by w tak trudnym czasie, wszelkie działania miały charakter wyłącznie pokojowy i odbywały się w sposób bezpieczny zarówno dla manifestantów, policjantów, kościołów, jak i całego otoczenia. Pamiętajmy - miasto i kraj to nasz wspólny dom - apeluje Marcin Krupa.

fot. ks. dr. Tomasz Wojtal/fb

czytaj dyskusję

Polecamy: