Przechowywali skradzione we Włoszech auta marek Maserati i BMW, warte w sumie ponad 700 tys. zł

Grupę paserów, którzy na terenie woj. śląskiego przechowywali drogie samochody, skradzione we Włoszech, zatrzymali katowiccy policjanci.

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej odzyskali przywłaszczone we Włoszech dwa samochody.

Do pierwszego przestępstwa doszło w Mediolanie pod koniec stycznia 2022 r., gdzie zostało przywłaszczone auto marki Maserati o wartości 550 tysięcy zł. Na początku lutego przywłaszczono z kolei, też we Włoszech, samochód marki BMW o wartości ponad 200 tys. zł.

Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej katowiccy policjanci ujawnili i odzyskali te samochody na terenie Polski. Maserati było ukryte w garażu jednej z firm remontowo-budowlanych na terenie Śląska, a bmw -na terenie prywatnej posesji.

Policjanci zatrzymali w sprawie 4 mężczyzn w wieku 41, 63, 67 i 72 lat. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut paserstwa o znacznej wartości. Na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zastosowano także wobec nich zabezpieczenie majątkowe. Za paserstwo samochodów o znacznej wartości podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złodziej Katowice

Złodziej bił ochroniarza Rossmanna w centrum Katowic

Mężczyzna podejrzewany o kradzież

Ten mężczyzna okradł studenta na dworcu autobusowym

Podejrzewani o kradzież

Ukradli pieniądze z mieszkania starszej kobiety w Katowicach

Audi Katowice

Katowice. Ukradł audi i rozbił je na drzewie

Ukradł kosmetyki w drogerii Katowice

Kolejna kradzież kosmetyków w Galerii Katowickiej

Dwóch podejrzanych o kradzież notebooka ze sklepu Media Markt, Katowice

Ukradli notebooka za prawie 5 tys. zł ze sklepu w Katowicach

Mężczyzna podejrzany o kradzież hulajnogi, Katowice

Ukradł hulajnogę elektryczną na stacji benzynowej