Przed nami konkurs dla startupów. Do wygrania 150 tys. zł!

Śląski Fundusz Rozwoju i słynny akcelerator z Doliny Krzemowej – Plus and Play wspólnie ogłosiły konkurs dla startupów, którego finał zaplanowano w drugim dniu Europejskiego Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim. Na uczestników czekają cztery etapy zmagań i nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł.

Europejskie Forum Przyszłości już 6-8 października

Plug and Play, akcelerator z Doliny Krzemowej, zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje i inwestorów po raz pierwszy przygląda się uważnie startupom z perspektywy województwa śląskiego. Okazją jest Europejskie Forum Przyszłości, którego organizator – Śląski Fundusz Rozwoju, zgłosił globalnego potentata do wspólnych poszukiwań innowacyjnych startupów lub przedsiębiorców z sektora MŚP.

Organizujemy konkurs dla startupów, dla najbardziej innowacyjnych firm, którego pula nagród to 150 tys. zł. Chcemy pokazać śląskie firmy funkcjonujące w różnych obszarach. Mam cichą nadzieję, że wśród tych, które wygrają, wybierzemy coś, co za parę lat stanie się przyszłością Śląska – mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego. Liczę na to, że podczas Europejskiego Forum Przyszłości zobaczymy ambitne i śmiałe propozycje biznesowe. Zapraszam do udziału w konkursie – dodaje.

Warto dodać, że Śląski Fundusz Rozwoju jest organizatorem Europejskiego Forum Przyszłości i zarazem spółka, którą powołał samorząd województwa śląskiego do wspierania innowacyjnych i technologicznych projektów z regionu o wysokim potencjale biznesowym.

Konkurs ogłoszono wykorzystując nowatorskie rozwiązanie, z którego na co dzień korzysta Filharmonia Śląska. Jej sala koncertowa jest jedyną w Europie, wyposażoną w nowoczesny ekran mgłowy, przeznaczony do wyświetlania hologramów.

– Ekran mgłowy to polski wynalazek – wyjaśnia Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej. – Pozwala na wyświetlanie obrazów na bardzo cienkiej warstwie powietrza o zwiększonej wilgotności. Niemal niewidoczna powierzchnia, na której pojawiają się hologramy sprawia, że elementy projekcji stają się integralną częścią tego, co jednocześnie dzieje się na estradzie na żywo – dodaje.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy (TUTAJ)

Poszukiwane rozwiązania przydatne do transformacji gospodarczej

Organizatorzy konkursu dla startupów towarzyszącemu Europejskiemu Forum Przyszłości poszukują innowacyjnych produktów, usług i procesów , które znajdą zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej oraz w regionach postindustrialnych chcących rozwijać i tworzyć cyfrowe społeczeństwa.

Spośród zgłoszonych startupów, w I etapie konkursu wybierzemy 50, które w kolejnej rundzie przygotują dwuminutową wideoprezentację. Do III etapu przejdzie 20 uczestników. Tam, razem z przedstawicielami Plus and Play będą pracować nad wystąpieniami podczas finałowej pitching sessions na Stadionie Śląskim. IV etap to zarazem finał, w ramach którego uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed jury i publicznością. Jury złożone z przedstawicieli Plug and Play oraz Śląskiego Funduszu Rozwoju wybierze spośród finalisów zwycięzcę i dwóch laureatów, którym wręczy kolejno 100 tys., 30 tys. i 20 tys. zł – wylicza Alina Komorowska, członek zarządu Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizatora Europejskiego Forum Przyszłości.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon